В Японії створили... роботизовану попу
  Людиноподібні роботи мають тих же частих тіла, що і ми: руки, ноги, голова, тулуб і іноді що-небудь ще. Проте інженери далеко не завжди проектують повний комплект частин тіла, іноді вони вважають за краще сконцентруватися на чомусь одному, щоб отримати максимально досконалу конструкцію. Ось і японець Нобухіро Такахашіі (Nobuhiro Takahashi) у своєму новому проекті приділив особливу увагу одним тільки сідницям.

Як би смішно не звучала історія про робота у виді попи, це цілком серйозний проект, який навчить роботів майбутнього невербальним, тобто несловесним формам спілкування. Саме тому і були вибрані сідниці, м'язи на них можуть скорочуватися безліччю різних способів, а значить, і виражати різні емоції. На даний момент 24-річний винахідник обмежився всього трьома почуттями: страхом, радістю і розслабленому стану. В звичайному стані сідниці повільно посмикуються, тобто максимально розслаблені. Та якщо по сідницях добряче ляснути, то "п'ята точка" затрясеться "від страху". Лагідне поглажування, навпаки, викликає періодичне стискання кожної ягодиці, що, мабуть, слід сприймати як ознаку задоволення :-)

"Я пробую використати попу для відображення різних емоцій - від страху до розслабленості. Страх дуже людське, живе відчуття, його викликає груба сила. Якщо б ми могли застосувати існуючу технологію до існуючих людиноподібних роботів, тих, що перебувають десь поміж людиною і машиною, то вони могли б виловлювати відчуття так, щоб це було зрозуміло нам, людям" - каже Нобухіро Такахаші.

Автор проекту назвав робота SHIRI, в переведенні з японського це слово означає "попа", що не дивно. Інженер упевнений, що напрацювання для цього проекту дійсно навчать роботів новим формам спілкування, і в першу чергу, визнав Нобухіро Такахаші, це згодиться ніяк не для поп людиноподібних роботів, а для їх облич. І це важливо, адже левову частку інформації при спілкуванні ми передаємо невербальними засобами. Машини теж повинні навчитися усім цим фокусам, тобто і прочитувати невербальні знаки, і відтворювати їх.

Для 24-річного винахідника це продовження робіт по автоматизації відчуттів. До цього він придумав жилет для передачі відчуття обнімання та машину для дистанційних поцілунків. Такаші впевнений, що його робота допоможе створити роботів, які будуть здатні реагувати на різні людські дотики. Роботи молодого винахідника вже експонувались на Токійській виставці віртуальної реальності (Tokyo Virtual Reality Expo) та на конкурсі Tokyo International Collegiate Virtual Reality Contest, де Такахаші виграв головний приз.

За матеріалами сайтів http://www.gizmonews.ru та http://www.bbc.co.uk

Дивимось відеоматеріали про роботи молодого винахідника:

Новости науки на украинском языке. Улыбнитесь: В Японии построена роботизированная попа
Science news in Ukrainian. Smile: Japan built "robo-butt" SHIRI

Категорія: Усміхніться | Додав: Admin (08.07.2012)
Переглядів: 498 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]