Учені розробили незвичайні робо-пальці

   Фахівці з Массачусетського інституту технологій розробили "робо-розширення" для людської руки - додаткові пальці, придатні для використання в повсякденному житті. За їх словами, робо-рука може бути використана як людьми, що отримали травми рук, так і тими, котрі в результаті якихось травм втратили один чи декілька пальців.

Новинка додає до руки один чи два пальці, які працюють в тандемі з іншими пальцями людини. Робо-рука може доповнювати іншу руку людини, щоб можна було виконувати роботи, які вимагають наявності двох рук. За словами розробників, нинішня версія робо-руки досить громіздка і зараз вони працюють над мініатюризацією розробки.

"Екстра-пальці", створені в МІТ, використовують сенсори, розташовані на кисті людини і її зап'ястку, щоб вимірювати положення інших пальців руки. Спеціальний алгоритм контролює вихідні дані для робо-пальців і синхронізує їх дії з діями інших пальців.

"Щодня ми використовуємо різні інструменти, наприклад, виделку чи ніж, ми водимо машину. Коли ми робимо це день у день, то перестаємо думати про положення рук, ми просто робимо це автоматично", - каже Гарі Асада, один з розробників новинки. "Саме це ми і хотіли зробити за допомогою робототехніки, ми хотіли створити додаткові пальці і штучну руку. Якщо ви можете управляти ними, то з часом вони можуть стати природним продовженням вашого тіла".

За його словами, інженери створили "абсолютно природний і інтуїтивний" інструмент для роботи. "Вам не потрібний комп'ютер, спеціальне програмне забезпечення. Ви просто працюєте рукою як завжди, а робо-сенсори вам допомагають", - говорить він. При цьому, фахівці стверджують, що даний проект перебуває на стадії прототипу і ще далекий від комерціалізації.


Новости науки на украинском языке. Технологии: Ученые разработали необычные робо-пальцы
Science news in Ukrainian. Technology: Scientists have developed an unusual robotic fingersДжерело: http://cybersecurity.ru
Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (20.07.2014)
Переглядів: 417 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]