Придуманий простий і дешевий спосіб виробництва сенсорних дисплеїв

   У місті Гонолулу (Гаваї, США) на цьому тижні пройшла 27-а виставка Symposium on INTER Software and Technology, на якій були показані нові і дуже цікаві технології та прототипи пристроїв. Окрім усього іншого, на виставці була показана технологія, котра дозволяє друкувати прості і дешеві сенсорні екрани на звичайних принтерах.

Технологія називається PrintScreen. Вона дозволяє створювати сенсорні екрани на практично будь-якому матеріалі, включаючи дерево, майлар, мармур, шкіру, метал і навіть на звичайному аркуші офісного паперу. Технологія дозволяє дуже швидко і дешево створювати сенсорні дисплеї навіть в домашніх умовах. Більше того, дисплеї можуть бути навіть двохсторонніми, їх можна скручувати в трубочку чи складати.


Говорячи словами хлопців, котрі створили описувану технологію PrintScreen, процес виробництва гнучких дисплеїв (у тому числі сенсорних) зазвичай вимагає наявності "високотехнологічної друкарської лабораторії, складних пристроїв і спеціальних навичок". Однак троє інженерів Саймон Олбердінг, Майкл Уеслі і Юрген Стеймль запропонували простіший підхід, почавши з розробки простенького дизайну електричного кола в звичайному графічному редакторі для персонального комп'ютера. Отримавши векторне зображення необхідних компонентів, роздруковують файл на будь-якому звичайному струминному принтері. Найважливішою частиною цього процесу є те, яке чорнило (і в якій послідовності) використовується для роздруку майбутнього сенсорного екрану. Друк такого екрану відбувається в чотири шари: першим шаром йде срібний провідник, потім наноситься шар діелектрика, потім шар фосфору і врешті-решт шар напівпрозорого провідника. Суть полягає в тому, що, перебуваючи між двома шарами провідника, фосфор при проходженні струму через чорнило починає світитися.

У опублікованій статті автори винаходу показали п'ять прототипів. Одним з них, наприклад, є сенсорний ремінець для годинника. Іншим прототипом є штучна рослина, на листок якої нанесений сенсорний екран, натиснувши на котрий людина може відповідати на вхідні виклики на її телефоні. Окрім цього, був показаний прототип, де при додаванні додаткових компонентів можна отримати складніший виріб.

Представлені прототипи показують лише деякі можливості нової технології виробництва сенсорних дисплеїв, і хто знає, що можна буде ще придумати, коли вона попаде в масове виробництво. Можливості можуть виявитися дійсно безмежними.


Новости науки на украинском языке. Технологии: Придуман простой и дешевый способ производства сенсорных дисплеев
Science news in Ukrainian. Technology: Invented a simple and inexpensive method of producing touch screensДжерело: http://hi-news.ru
Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (12.10.2014)
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]