Microsoft Office святкує 25-річчя

   25 років тому, 1 серппня 1989 року Microsoft оголосила про вихід на CD пакету з чотирьох найбільш популярних на той момент офісних програм: текстового редактора Microsoft Word, додатка для роботи з таблицями Microsoft Excel, додатка для роботи з презентаціями Microsoft PowerPoint і поштового сервісу Microsoft Mail. Саме цю дату і прийнято вважати днем народження Microsoft Office.

За 25 років свого існування Microsoft Office став найпопулярнішим інструментом для вирішення завдань бізнес- і приватних користувачів. Він продається в 125 країнах світу, а кожен сьомий житель планети застосовує його в офісі або удома.


"Творці Office прагнули зробити його максимально зручним у використанні. Частіше всього зміни торкалися інтерфейсу: фахівці Microsoft прагнули передбачити, які інструменти стануть популярні, а які видадуться їм не такими корисними. Так, готуючи до випуску Office 2000, фахівці Microsoft дійшли висновку, що користувачі текстового редактора Word найчастіше застосовують в роботі лише 75% його функціоналу, і вирішили прибрати менш популярні інструменти зі стандартного вікна програми. Відкрити або закріпити в ньому будь-який з них, однак, стало можливим у разі потреби", - кажуть в Microsoft.

Багато хто ще пам'ятає часи, коли в офісних програмах Microsoft були присутні анімовані асистенти (починаючи з версії Microsoft Office 97), покликані допомогти користувачам в розв'язанні їх завдань. Таких асистентів було декілька: кнопка Clippy, котеня Links, цуценя Rover і "старик Хоттабич" Merlin. Однак, проаналізувавши відгуки користувачів, Microsoft вирішила відмовитися від цієї функції у версії Microsoft Office 2007.

Ще одним важливим кроком на шляху до знайомого усім користувачам Microsoft Office стала поява у версії Microsoft Word 6.0 в 1993 році функції "перевірка правопису" (AutoCorrect). Цікаво, що перша версія редактора не використовувала словника, замість цього вона звіряла надруковані слова із заздалегідь створеним списком найтиповіших орфографічних помилок. Трохи пізніше компанія зробила великий крок вперед, включивши в Office 97 поштовий сервіс Microsoft Outlook. Пізніше він також був змінений і набув того формату, до якого ми звикли сьогодні: окрім електронної пошти, додаток містить календар і адресну книгу.

У зв'язку з швидким розвитком ІТ-середовища і поширенням технологій Internet, подальші релізи Microsoft Office все більше орієнтувалися на роботу в мережі. Стало очевидно, що користувачам потрібна можливість редагувати документи разом з колегами, і в 2007 році вийшов новий Office з підтримкою Groove, додатки для спільної роботи в оффлайн. У 2010 році був випущений перший Office у форматі веб-застосунків, доступних користувачам через браузер без установки програм на комп'ютер. Цей крок багато в чому і визначив подальший розвиток продукту і вихід Office 2013 та появу хмарного Office 365.

Новітній Office 365 повною мірою відповідає прагненню ІТ-сфери до мобільності. Це вже не просто набір офісних програм, що встановлюються на конкретний комп'ютер, це лінійка хмарних сервісів, доступних з будь-якого пристрою і в будь-якому місці. Office 365 дозволяє компаніям створювати єдине інформаційне середовище для усіх співробітників. Сьогодні 7 з 10 промислових компаній рейтингу Fortune 500 використовують хмарний сервіс Microsoft для підприємств. Office 365 наближається до того, щоб стати одним з продуктів, що найбільш швидко розвиваються, за всю історію Microsoft.

"За 25 років світ істотно змінився. Багато в чому це сталося завдяки інформаційнм технологіям (ІТ). З першого дня заснування Microsoft ми віримо в те, що розвиток технологій дозволяє людям і компаніям здійснити їх мрії, реалізувати прагнення, допомагає бути продуктивнішими в роботі і удома. Ця ідея лягла в основу Microsoft Office. З моменту створення він зазнав багато змін, удосконалюючись у відповідь на вимоги часу і потреби людей, - підкреслив Павло Бетсіс, президент компанії Microsoft. - Нова стратегія Microsoft, оголошена Сатьєю Наделлою, Главою корпорацією Microsoft, виведе продуктивність на новий рівень, дасть можливість людині чи компанії досягти більшого. І Microsoft Office гратиме в цьому одну з ключових ролей".

Зображення з сайтів http://seo-top-news.com.ua, http://testsoft.su, http://www.filewin.com


Новости науки на украинском языке. Технологии: Microsoft Office празднует 25-летие
Science news in Ukrainian. Technology: Microsoft Office celebrates 25th anniversary

Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (03.08.2014)
Переглядів: 462 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]