DARPA веде розробку танків нового покоління

  Науково-дослідний підрозділ Армії США DARPA розробляє нове покоління високотехнологічних танків, які сконцентруються у меншій мірі на вогневій потужності і захищеності, але в більшій - на мобільності і швидкості. У заяві DARPA говориться, що відомство хотіло б "створити революцію" в дизайні танків.

DARPA заявляє, що усі інновації, проведені за останній час в області танкобудування були зосереджені на важких озброєннях, але на практиці це зробило танки менш ефективними. Новому поколінню танків в першу чергу доведеться відбивати атаки, заявляють у відомстві.

У рамках запущеного DARPA конкурсу Ground X-Vehicle Technology (GXV-T), агентство хоче знайти ідею того, як створити бойову машину, чий захист покладатиметься на технології. Головним завданням і питанням конкурсу є те, як створити високотехнологічну бойову машину, яка зможе не покладатися на свою броню, а швидше мати можливість уникати прямого удару з боку супротивника. Серед умов технічного завдання для розробки ідей також значаться зниження кількості членів екіпажа танків як мінімум на половину, а також створення бойової техніки, яка, будучи як мінімум вдвічі швидше за існуючу, зможе уникати прямих зіткнень з ворогом. Нова техніка має бути готова для роботи в найрізноманітніших за складністю навколишніх умовах, що дозволило б підвищити шанси уникнути виявлення її супротивником.

Конкурс Ground X-Vehicle Technology (GXV-T) проходитиме впродовж наступних 24 місяців, після чого DARPA вибере найбільш відповідний в усіх сенсах варіант танка майбутнього, виділить нагороду переможцеві і, можливо, навіть укладе з ним контракт.

За словами Кевіна Мессі, програмного менеджера DARPA, фактично на базі моделі нового танка можна створювати цілий клас нових продуктів для військової галузі. "Корінням ця програма йде в програми X-plane, які розвивалися в DARPA останні півстоліття, але були зосереджені на поліпшенні дизайну літаків", - стверджує він.

У DARPA стверджують, що мають намір найближчим часом роздати ряд комерційних контрактів як на виробництво танку, так і на допоміжні дослідницькі програми, пов'язані з проектом. "Нове покоління танків повинне стати мобільнішим і маневренішим. Це дозволить їм стати серйознішим гравцем на військовій арені", - говориться в заяві DARPA. У заяві сказано, що вже перше покоління нових танків повинне стати удвічі легшим, швидшим і втричі маневренішим нинішніх зразків.

За матеріалами сайтів http://cybersecurity.ru, http://hi-news.ru

Зображення з сайтів http://today.mts.com.ua, http://www.geek.com, http://vpk.name, http://www.militaryphotos.net, http://futurewarstories.blogspot.com

Пропонуємо відеоматеріали про деякі розробки DAPRA:


Новости науки на украинском языке. Технологии: DARPA ведет разработку танков нового поколения
Science news in Ukrainian. Technology: DARPA is developing a new generation of tanks

Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (23.08.2014)
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]