Chairless Chair - екзостілець, котрий завжди з тобою

  Нове пристосування нарешті дозволить людям, які вимушені довгий час проводити на ногах, сісти на роботі. Швейцарські інженери розробили стілець, який носиться на тілі людини, не утрудняючи його рухів. Екзоскелет під назвою Chairless Chair фіксується в такому положенні, яке дозволяє людині, що наділа його, зручно сісти в будь-якому місці. При цьому стілець залишається не тілі людини, не заважаючи їй нормально ходити і навіть бігати.

При активації екзоскелету спрацьовують амортизатори, що перетворюють його на зручне крісло, яке знімає напругу в м'язах ніг і суглобах. За словами авторів розробки, пристрій допоможе підвищити продуктивність праці у людей, чия робота пов'язана з тривалим перебуванням на ногах.

Chairless Chair придумав 29-річний винахідник Кейт Гунура, керівник і співзасновник стартапу noonee в Цюріху. У свої сімнадцять хлопець почав працювати на пакувальній фабриці. Тривала стояча робота без перерв на сидячий відпочинок навела його на думку про створення пристрою, який дозволив би йому сісти відпочити хоча б на хвилинку.

Chairless Chair не торкається землі, що полегшує його носіння. Пристрій утримується на тілі користувача ременями. Вагу тіла регулюють спеціальні кріплення на черевиках, які є частиною механізму. Альтернативна версія екзоскелету працює з будь-яким взуттям і торкається землі тільки тоді, коли перебуває в неактивному стані. Користувач приймає зручну позу, а потім вмикає пристрій.

Каркас Chairless Chair виконаний з алюмінію і вуглецевого волокна, а важить пристрій лише два кілограми. 6-вольтова батарея забезпечує пристрій живленням впродовж 24 годин.

Деякі провідні компанії вже виявили інтерес до розробки. Так, BMW і Audi планують задіяти Chairless Chair на своїх виробничих лініях вже у вересні.


Новости науки на украинском языке. Технологии: Chairless Chair - экзостул, который всегда с тобой
Science news in Ukrainian. Technology: Chairless Chair - exochair, which is always with youДжерело: http://hi-news.ru
Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (23.08.2014)
Переглядів: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]