ARM анонсувала операційну систему mbed OS для "інтернету речей"

  Британський чіп-дизайнер ARM створює нову операційну систему для управління "інтернетом речей" - широким спектром невеликих пристроїв, що спілкуються один з одним і передають дані різного роду на центральні сервери для наступного аналізу. Напередодні ARM анонсувала операційну систему mbed OS, призначену для роботи в екстремально-компактних умовах. Пристрої на базі mbed можуть працювати від батареї і мати украй мало оперативній пам'яті.

У ARM говорять, що mbed не лише дуже мала за розмірами, але й дозволяє розробникам прикладного програмного забезпечення швидко створювати програми під неї. В той же час, нова ОС має одне істотне, хоча і логічне обмеження - вона підтримує лише спеціалізовані мікропроцесори ARM Cortex-M. За словами компанії-розробника, такий підхід дозволяє уникнути фрагментації на ринку "інтернету речей". Втім, на практиці це також означає, що mbed не працює з пристроями на базі чіпів Intel Atom, Quark, Imagination Mips і рядом інших "маленьких" процесорів.

Згідно з даними ARM, сторонні розробники дістануть доступ до програмного забезпечення до кінця цього року, а перші пристрої на базі mbed повинні з'явитися в 2015 році. У ARM відмічають, що сьогодні "інтернет речей" є по суті розрізненими мережами, які не сумісні між собою на рівні протоколів.

Нагадаємо, що концепція "інтернету речей" припускає наявність широкого спектру пристроїв, які можна підключати до мережі Інтернет і віддалено відстежувати, а також управляти ними. До пристроїв "інтернету речей" можна віднести найрізноманітніші рішення: холодильники, мікрохвильові печі, кондиціонери, світлофори, промислове устаткування тощо. Згідно з даними ABI Research, до 2019 року в мережі кількість підключених пристроїв перевищить 3 млрд.

Зображення з сайту http://thebridge.jp


Новости науки на украинском языке. Технологии: ARM анонсировала операционную систему mbed OS для "Интернета вещей"
Science news in Ukrainian. Technology: ARM announced mbed OS operating system for the "internet of things"Джерело: http://cybersecurity.ru
Категорія: Інформатика, технології | Додав: Admin (05.10.2014)
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]