Встановлено новий рекорд висоти для паперового літака

  Для більшості людей паперовий літачок асоціюється з простими конструкціями з аркуша шкільного зошита, робити і запускати які доводилося в дитинстві практично кожному. Однак, у світі існують люди, які ставляться до паперових літачків значно серйозніше. До таких людей сміливо можна віднести групу US Fox Valley Composite Squadron з колишніх службовців ВПС США, яка на добровільних засадах надає військовим допомогу в деяких справах. І ось зовсім нещодавно, зусиллями членів вищезгаданої групи, в небо була запущена висотна повітряна куля, яка, піднявшись на висоту 29 432 метри, запустила звідти паперовий літачок. Це "досягнення" стало черговим рекордом, офіційно зареєстрованим в Книзі світових рекордів Гіннеса.

Згідно інформації з веб-сайту групи US Fox Valley Composite Squadron, літачок був запущений в районі містечка Канкаки, Ілінойс. Спуск літака тривав 2 години і 7 хвилин, після чого він приземлився на відстані 132 кілометри від місця запуску.

Запущений паперовий літачок дуже далекий від звичайних літачків, виготовлених з аркуша паперу, хоча він також виготовлений з цілісного аркуша щільного паперу і має традиційну для паперових літачків форму. Його довжина складає 76 сантиметрів, а розмах крил - 37 сантиметрів. "Літачок" оснащений GPS-трекером, мініатюрним комп'ютером, датчиками температури, атмосферного тиску, HD-камерою, акумуляторною і невеликою сонячною батареєю. При усьому цьому багатстві повна вага літака становить лише 424 грами.


Повітряна куля для запуску літачка, наповнена гелієм, зазвичай використовується як метеозонд. Коли куля піднялася на максимальну для неї висоту, її оболонка не витримала тиску гелію усередині кулі і розірвалася. У цей момент спеціальний механічний пристрій, керований комп'ютером, обрізав утримуючий шнур і літачок почав свій стрімкий спуск.

Слід зазначити, що команда US Fox Valley Composite Squadron відібрала титул рекордсмена у команди PARIS з Великобританії, літак Vulture якої в жовтні 2010 року встановив минулий рекорд. Згідно інформації, отриманої від видавництва The Register, команда PARIS не збирається миритися з таким становищем і має намір незабаром повернути собі титул володаря висотного рекорду для паперових літаків.

Використано зображення з сайту http://topnews.in


Новости науки на украинском языке. Физика: Установлен новый рекорд высоты для бумажного самолета
Science news in Ukrainian. Physics: Set a new altitude record for a paper planeДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Фізика | Додав: Admin (29.09.2014)
Переглядів: 522 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]