Vantablack - найчорніший матеріал у світі

  "Vantablack" - це назва покриття з матеріалу, який є найчорнішим на сьогодні матеріалом. Цей матеріал, який був розроблений і виготовлений фахівцями британської компанії Surrey Nanosystems, має досить малу густину, стійкість до дії високої і низької температури, а коефіцієнт поглинання світла цим матеріалом складає рекордні 99,96%. Завдяки вищезгаданим властивостям цей матеріал є ідеальним матеріалом для його використання в оптичних системах сучасних телескопів, в екранах, в системах теплового захисту і як покриття мініатюрних вузлів і елементів різних мікроелектромеханічних пристроїв.

Використання матеріалу Vantablack дозволяє здолати деякі обмеження, з якими стикаються інженери, розробляючі надвисокоточні пристрої і чорні матеріали, що застосовують в їх складі, на основі вуглецевих нанотрубок. Більшість покриттів з інших "нанотрубкових" чорних матеріалів виробляються в умовах досить високої температури, що дуже звужує сферу їх застосування і виключає нанесення таких покриттів на надчутливі електронні компоненти і на вузли, виготовлені з матеріалів з низькою точною плавлення.

Матеріал Vantablack є впорядкованим "лісом" з вертикально розташованих вуглецевих нанотрубок. Він виробляється за допомогою запатентованого компанією Surrey Nanosystems процесу вирощування вуглецевих нанотрубок при низькій температурі на кремнієвій поверхні. Варто відмітити, що спочатку цей матеріал розроблявся для виготовлення еталонів типу "чорне тіло", на яких калібрується велика кількість всілякого устаткування космічного і військового призначення.

Окрім усього вищепереліченого технологія виробництва матеріалу Vantablack дозволяє на стадії виробництва управляти висотою і щільністю "лісу" вуглецевих нанотрубок. Це, у свою чергу, дозволяє отримати максимально можливий коефіцієнт поглинання матеріалу в якому-небудь певному діапазоні довжин хвиль світла, починаючи від інфрачервоного і закінчуючи ультрафіолетом. Окрім технології виробництва матеріалу Vantablack, фахівцями компанії Surrey Nanosystems була розроблена високоточна технологія нанесення покриття з цього матеріалу, яка може працювати як з плоскими поверхнями, так і з поверхнями складної форми, забезпечуючи точність нанесення покриттів на рівні доль мікрона.

Нині компанія Surrey Nanosystems, що базується в Ньюхевені, розширює свої виробничі потужності, що дозволить збільшити асортимент видів матеріалу Vantablack та задовольнити усі запити численних замовників з військового і космічного секторів.

Використане зображення з сайту http://edition.cnn.com


Новости науки на украинском языке. Физика: Vantablack - самый черный материал в мире
Science news in Ukrainian. Physics: Vantablack - darkest material in the world

Категорія: Фізика | Додав: Admin (17.08.2014)
Переглядів: 555 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]