Стрибаючі роботи-куби

  Не є секретом, що в найближчих планах американського космічного агентства НАСА стоїть реалізація місії по вивченню досить великих астероїдів. Не дивлячись на те, що ці астероїди називають великими, сила гравітації на їх поверхні не може забезпечити надійного переміщення колісних, гусеничних чи крокуючих механізмів, а переміщення механізмів за допомогою реактивних двигунів будь-якого типу пов'язано з багатьма потенційними небезпеками і складнощами та з великою витратою палива. Одне з найбільш перспективних рішень в цьому випадку - стрибаючі роботи кубічної форми Cubli, які можуть переміщатися, здійснюючи стрибки за допомогою своїх внутрішніх механізмів.

Основою системи руху стрибаючих роботів є маховики, які розкручуються до певної швидкості. Такі інерційні системи вже давно випробувані на Землі і використовуються в інерційних системах орієнтації деяких космічних телескопів. На жаль, за допомогою такої системи неможливо отримати високу точність переміщень, однак, тільки така система дозволить стрибаючим роботам дістатися туди, куди не зможуть добратися інші роботи в умовах мікрогравітації.

Окрім вищезгаданої переваги, у інерційної системи є декілька інших переваг. Ця система не має ніяких зовнішніх рухомих частин, що є позитивним для її надійності. Така система не споживає палива, джерелом енергії для її роботи можуть бути лише декілька тонких і легких сонячних батарей, що покривають корпус робота.
В корпуси можуть бути встановлені зонди різних наукових інструментів для вимірів багатьох параметрів довкілля. Система управління роботом може бути дуже проста, їй достатньо лише виконувати примітивні дії і команди, що передаються з базового космічного апарату, відповідального за координацію дій групи скинутих недорогих стрибаючих роботів-розвідників.

Нині керівництво НАСА виділило фінансування цьому проекту, призначене на його перехід з рівня TRL2 на рівень TRL3,5. Рівень TRL (Technology Readiness Level) - це офіційний показник, значення якого визначає, як далеко просунувся той чи інший проект від стадії первинної ідеї до стадії виготовлення повністю працездатних пристроїв. Рівень TRL2 - це рівень "сформульованої технологічної ідеї", рівень TRL3 - "теоретичний і фізичний доказ працездатності представленої ідеї", а рівень TRL4 - це вже "створення макетів і компонентів, здатних функціонувати в модельованому довкіллі".

Для того, щоб бути відправленим до космосу, проект повинен вийти на рівень TRL8 - "створення закінченої функціональної системи, що пройшла розширену програму випробувань в умовах, максимально наближених до реальних". На той час, коли НАСА збереться відправляти дослідницьку місію на який-небудь астероїд, проект стрибаючих роботів має усі шанси вийти на рівень TRL8.

Використано зображення з сайту http://www.osel.cz

 

 

 


Новости науки на украинском языке. Физика: Прыгающие роботы-кубы
Science news in Ukrainian. Physics: A robo-cube that can jump upДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Фізика | Додав: Admin (23.08.2014)
Переглядів: 537 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]