Компанія Sikorsky показала прототип гвинтокрила S-97 Raider

  Гвинтокрил-рекордсмен Sikorsky X2 Demonstrator найближчим часом може стати музейним експонатом, але технології, які дозволили йому стати рекордсменом, продовжують "жити" і розвиватися далі. Підтвердженням цьому стала демонстрація першого з двох дослідних зразків нового гвинтокрила наступного покоління Sikorsky S-97 Raider, який готується зараз до початку програми льотних випробувань.

На відміну від багатьох інших програм по розробці гвинтокрилих машин, програма S-97 повністю фінансується приватними інвестиціями: 75% припадає на частку компанії Sikorsky, а решта розподілена між іншими 53 учасниками цієї програми.

У основі конструкції гелікоптера S-97 Raider лежать все ті ж принципи, що і в конструкції X2 Demonstrator. Літальний апарат має пару роторів з лопатями із жорсткого матеріалу, котрі не гнуться і обертаються в протилежних напрямах. А основна частина горизонтальної тяги виробляється заднім поштовховим пропелером, що має шість невеликих лопатей.

Згідно інформації від компанії Sikorsky, досить незвичайне компонування нового гвинтокрила, разом із системою активного контролю вібрації і системою стабілізації, дозволяє отримати вищу швидкість польоту, зменшити рівень створюваного шуму і збільшити ефективність літального апарату в режимах польоту і зависання.

Залежно від встановленого устаткування і озброєння S-97 Raider може використовуватися для проведення розвідувальних операцій, для операцій пошуку і порятунку, для евакуації поранених та доставки вантажів, для підтримки з повітря наземних військ і для проведення поодиноких штурмових операцій. Система управління гелікоптером допускає установку додаткового устаткування, яке дозволить управляти апаратом дистанційно або перетворить гвинтокрил на робота, здатного діяти в автономному режимі.


Злітна вага S-97 складає 4990 кілограм, він приводиться в дію одним двигуном General Electric YT706, що розвиває потужність в 2600 кінських сил (1900 кВт). Довжина літального апарату складає 11 метрів, а діаметр ротора - 10 метрів. Управляють гвинтокрилом два члени екіпажу, котрі сидять поруч один з одним в пілотській кабіні. У вантажопасажирському відсіку можуть розміститися ще шість військовослужбовців з повним комплектом вантажу та озброєння.

Швидкість польоту S-97 складає близько 400 кілометрів на годину, що майже вдвічі більше швидкості звичайних гелікоптерів. Дальність польоту - 570 кілометрів, час безперервного перебування в повітрі - 2 години 40 хвилин, максимальна висота - 3050 метрів. S-97 Raider здатний нести найрізноманітніші види озброєнь, включаючи кулемети 50-го калібру і калібру 7,62 міліметра з 500 патронами. На консолі гвинтокрила можна вішати контейнери з семи 2,5-дюймових некерованих ракет чи ракети класу повітря-земля типу Hellfire.


Новости науки на украинском языке. Технологии: Компания Sikorsky демонстрирует прототип вертолета S-97 Raider
Science news in Ukrainian. Technology: The Sikorsky company demonstrated a prototype helicopter S-97 RaiderДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Фізика | Додав: Admin (12.10.2014)
Переглядів: 491 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]