IXION Windowless Jet - концепт "прозорого" літака

  Дизайнерська компанія Technicon Design розробила концепт моделі літака IXION Windowless Jet, який повністю позбавлений вікон. Їх функцію беруть на себе панелі дисплеїв високої роздільної здатності, встановлені по усій внутрішній поверхні стелі і бічних стін пасажирського салону, що дозволяє отримати практично кругову панораму з кутом огляду в 360 градусів.

Дивлячись у невелике вікно пасажирського авіалайнера, навряд чи можна випробувати повною мірою почуття польоту у відкритому просторі. Розуміючи це, група фахівців з паризького дизайнерського бюро Technicon Design розробила концепт пасажирського літака, повністю позбавленого вікон. Замість вікон панелі дисплеїв, встановлені по усій внутрішній поверхні пасажирського салону, демонструють пасажирам зображення навколишнього оточення літака, що знімається безліччю камер, встановлених зовні фюзеляжу. Панелі здатні демонструвати не лише зображення з зовнішніх камер, а "промчати" пасажирів над джунглями на невеликій висоті, над Великим Каньйоном чи навіть над поверхнею місяця.

З іншого боку, позбавлення фюзеляжу літака від вікон має цілу масу переваг. Це скорочує перелік матеріалів, які використовують при створенні повітряних лайнерів, зменшуючи їх вагу і вартість. Окрім цього, суцільний безвіконний фюзеляж літака набуває більшої механічної міцності, що дозволить використовувати елементи з тоншого і легшого матеріалу.

"В основі нашого проекту лежить досить проста ідея, яка йде врозріз з багатьма сталими принципами літакобудування", - розповідає Гарет Девіс (Gareth Davies), один з директорів бюро Technicon Design, - "Ми пропонуємо абсолютно новий підхід до дизайну салону пасажирського літака, який з величезною часткою ймовірності буде затребуваний вже в недалекому майбутньому".

Слід зауважити, що щось схоже демонстрували і інші організації. На Паризькому авіашоу 2012 року компанія Airbus демонструвала зразки внутрішнього інтер'єру пасажирського салону, виготовленого з екранних панелей. І цього року проектна компанія Бостона Spike Aerospace продемонструвала проект реактивного літака, кабіна пілотів якого не мала вікон, роль яких виконували дисплеї, встановлені у відповідних місцях. Усе це говорить про те, що ця технологія є перспективним напрямом і після того, як будуть розроблені відповідні дисплейні панелі та інші супутні технології, вона тут же буде втілена в реальності.


Новости науки на украинском языке. Физика: IXION Windowless Jet — концепт «прозрачного» самолета
Science news in Ukrainian. Physics: IXION Windowless Jet - the concept of the transparency aircraft

Категорія: Фізика | Додав: Admin (17.08.2014)
Переглядів: 460 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]