Графенова фарба позбавить нас від корозії

  Поверхню з графену (шару вуглецю товщиною в один атом) можна окислити для створення оксиду графену; ця форма графену може зробити суттєвий вплив на хімічну, фармацевтичну і електронну промисловість. Якщо розпорошити таку "фарбу", вона може забезпечити надміцне нержавіюче покриття для широкого спектру промислових застосувань.

Оксид графену можна використати для фарбування різних поверхонь, від скла і металу до звичайної цегли. Після простої хімічної обробки покриття вестиме себе як графіт в плані термічної та хімічної стабільності, але за механічними властивостями буде наближене до графену, найміцнішого з відомих нині матеріалів.


Команда на чолі з доктором Рагулем Наїром і лауреатом Нобелівської премії Андрієм Геймом раніше показувала, що багатошарові плівки з оксиду графену є вакуумщільними в сухих умовах, але якщо піддати їх дії води чи її пари, вони виступатимуть молекулярним ситом, пропускаючи малі молекули, менші певних розмірів. Ці висновки можуть мати величезні наслідки для очищення води.

Такі контрастні властивості зумовлені структурою плівок з оксиду графену, які складаються з мільйонів дрібних пластівців, накладених у випадковому порядку один на одного, з нанорозмірними капілярами між ними. Молекули води можуть розміщуватися в цих нанокапілярах і пропускати невеликі атоми чи молекули. Якщо щільно закрити ці нанокапіляри за допомогою простої хімічної обробки, то графенові плівки стануть ще міцнішими, а також повністю непроникними для газів, рідин чи сильних хімікатів. Наприклад, дослідники показали, що посуд чи мідні контейнери, покриті графеновою фарбою, можуть бути використані як контейнери для сильно корозійних кислот.

Виняткові бар'єрні властивості графенової фарби вже викликали інтерес у багатьох компаній, які нині співробітничають з Університетом Манчестера, розробляючи нові захисні і антикорозійні покриття. "Графенова фарба має усі шанси стати по-справжньому революційним продуктом для промисловості, яка має справу з будь-яким видом захисту від повітря, погодних умов чи агресивних хімічних речовин. Сюди входять, наприклад, медична електроніка і атомна промисловість чи навіть суднобудування", - розповів Наїр. Доктор Ян Су додає: "Графенову фарбу можна наносити практично на будь-який матеріал, незалежно від того, буде це пластик, метал чи навіть пісок. Наприклад, пластикові плівки, покриті графеном, можуть згодитися як медичні упаковки, вони поліпшать термін придатності при зберіганні, оскільки будуть менш проникні для повітря і водяної пари. Крім того, шари графенової фарби оптично непрозорі".


Новости науки на украинском языке. Физика: Графеновая краска избавит нас от коррозии
Science news in Ukrainian. Physics: Graphene paint will save us from corrosionДжерело: http://hi-news.ru
Категорія: Фізика | Додав: Admin (14.09.2014)
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]