Математики навчилися передбачати майбутні теракти
  Математики навчилися передбачати майбутні терористичні акти, орієнтуючись на часовий проміжок між попередніми терактами, вчиненими членами того ж угрупування. Свої висновки дослідники представили в статті в журналі Science.

Учені проаналізували дані про теракти в Афганістані за десять років, що знаходяться у відкритому доступі, а також дані з Іраку з 2003 по 2009 роки. Фахівці з'ясували, що після того, як будуть здійснений перші два теракти, які зазвичай розділяє значний проміжок часу, перерви між наступними терористичними атаками стають все коротші і коротші.

Фахівці змогли вивести рівняння, в якому терміни майбутніх терактів дуже чітко залежать від часу між першим і другим терактами. Наприклад, якщо перші дві атаки терористів розділяли 100 днів, то третій теракт, імовірно, станеться через 66 днів, а четвертий - ще через 52 дні. Автори перевірили своє рівняння, використовуючи дані про теракти з інших неспокійних регіонів світу, і показали, що для них воно також дійсне.

Як пояснюють автори, схожа закономірність присутня і для інших процесів - наприклад, для суднобудування, виробництва, розробки нового програмного забезпечення. Вона пояснюється тим, що з часом виробник напрацьовує необхідні навички і надбає потрібні йому технології, тому кожна наступна дія дається легше за попередню.

Нещодавно інший колектив авторів, використовуючи методи наукового аналізу, які зазвичай застосовуються для визначення місцезнаходження особин вимираючих видів тварин, що залишилися живими, майже точно передбачив, де може ховатися "терорист номер один" Осама бен Ладен, убитий 2 травня 2011 року.

Джерело: http://www.meta.kz
Категорія: Математика | Додав: Admin (03.07.2011)
Переглядів: 647 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1. RezoN (21:04 Неділя) Спам
dry dry Мда і хто в це повірить?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]