З дна Атлантичного океану б'ють метанові гейзери

  Геологи з Університету штату Міссісіпі, Університету Брауна і Геологічної служби США (USGS) виявили більше 500 вируючих метанових гейзерів на морському дні в північній частині Атлантичного океану, між Північною Кароліною і Массачусетсом. Раніше були визначені три гейзери, але учені у своєму новому дослідженні встановили, що насправді є 570 метанових гейзерів, що просочуються недалеко від східного узбережжя країни.

Вчені припускають, що через ці отвори на дні океану на поверхню можуть просочуватися більше 90 тонн парникових газів за рік. Якщо існує більша кількість цих гейзерів, а учені припускають, що їх може бути до 30 000 по всьому світу, вони можуть бути раніше невідомим джерелом екологічно шкідливих викидів CO2.

Потоки бульбашок з'явилися на гідроакустичному скануванні морського дна, зробленому в період з вересня 2011 року і по серпень 2013 під час океанографічних експедицій, починаючи від мису Хаттерас в Північній Кароліні до Жоржа Банку біля мису Код. Автори заявили, що вони проаналізували дані, котрі охоплюють дугу дна площею 94 000 кв.км. і виявили 570 гейзерів на площі близько 950 квадратних кілометрів.

Учені повідомляють, що ще не зібрали зразки бульбашок, але припускають, що вони містять метан, оскільки багато гейзерів існують в областях, які колись, до затоплення, були метаноутворюючими водно-болотяними територіями. Вивчення цих бульбашок і вод, що їх оточують, допоможе експертам оцінити дію викидів.

"Це перший раз, коли ми побачили такий рівень просочування метану поза Арктикою",- повідомляють учені. "Метан розчиняється в океані на глибині в сотні метрів і окислюється до СО2. Але важливо сказати, що у нас немає ніяких доказів, що будь-який вуглець від цих гейзерів потрапляє в атмосферу".

Дослідники вважають, що багато з цих гейзерів можуть бути пов'язані з гідратом метану - різновидом льоду, в якому знаходиться газ. Як вважають дослідники, цей лід може випускати свій метан в донних відкладеннях через незначну зміну температури океану.


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Со дна Атлантического океана бьют метановые гейзеры
Science news in Ukrainian. Human, nature: From the bottom of the Atlantic Ocean beat methane geysersДжерело: http://www.infuture.ru
Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (21.09.2014)
Переглядів: 362 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]