Учені хочуть пробурити свердловину усередині Альпійського розлому

   Альпійський розлом не лише є найнебезпечнішим розломом в Новій Зеландії, він також є одним з найнебезпечніших тектонічних розломів у всьому світі. Приблизно кожні 300 років рух тектонічних плит в цій зоні стає джерелом землетрусів магнітудою 8 балів. Останній такий землетрус стався в 1717 році, а новий природний катаклізм може статися вже через декілька років. Щоб до цього підготуватися, учені хочуть пробурити в місці розлому діру завглибшки більше 1,5 кілометри і зібрати про розлом багато корисної інформації.

Не дивлячись на те, що до 2014 року наука змогла багато дізнатися про землетруси, ми як і раніше дуже мало знаємо про те, як їх передбачати. Вчені не уявляють, що відбувається усередині активних зон розломів за місяці, дні і хвилини до фактичного землетрусу. Тому проект Deep Fault Drilling Project, який збираються реалізувати в Новій Зеландії, стане першим у своєму роді, адже учені хочуть пробурити всередину активної зони діру завглибшки більше кілометра і дізнатися, що ж там відбувається.

Свердловина завглибшки близько 1,52 кілометра і діаметром 10 сантиметрів досягне "зони зіткнення", де одна тектонічна плита находить на іншу. Після чого у свердловину опустять різні датчики для виміру температури, тиску і звукового середовища. Крім того, планується зробити декілька зображень і дістати звідти зразки породи, яка зможе більше розповісти ученим про минулі сейсмічні активності в цій зоні. "Ми дійсно не знаємо, що нас чекає, коли ми доберемося углиб активної зони розлому", - каже один з керівників проекту, Руперт Сутерленд з Університету Вікторії (Мельбурн, Австралія).

Ця воістину безпрецедентна програма буріння. Учені одного разу вже бурили всередину розлому: об'єктом інтересу тоді був розлом Сан-Андреас в Каліфорнії, відомий своїми частими, але несильними землетрусами. Але проект Deep Fault Drilling Project - зовсім інший випадок, буріння в цій зоні може викликати дійсно потужний і смертоносний землетрус.


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Ученые хотят пробурить скважину внутри Альпийского разлома
Science news in Ukrainian. Human, nature: Scientists want to drill a hole inside the Alpine FaultДжерело: http://hi-news.ru
Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (12.10.2014)
Переглядів: 466 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]