Регенеративна медицина наблизилася до відновлення цілих органів

  Учені уперше застосували можливості регенеративної медицини для відновлення цілого органу усередині живого організму. В майбутньому подібна практика може привести до створення методів регенерації і для людей. Як відомо, з віком люди втрачають здібності до регенерації деяких тканин і частин органів, або процеси регенерації відбуваються значно повільніше.

Група учених з Університету Едінбургу змогла повністю відновити тимус - центральний орган імунної системи, що знаходиться у верхній частині грудної клітки. Експерименти фахівці проводили на лабораторних мишах, які з віком втрачають здібності до функціонування тимуса.

Регенерований тимус старої миші був в точності ідентичний тимусу молодої особини
, яка має природні механізми для швидкого виробництва імунних Т-клітин. Нагадаємо, що в організмі Т-клітини грають ключову роль в боротьбі з інфекціями. Учені кажуть, що регенерований тимус був в розмірах удвічі більшим, ніж цей орган у мишей, яким не провели регенерацію.

Ученим вдалося запустити непрацюючий в літньому віці механізм заміни старих клітин тимуса на нові. Для цього був використаний білок FOXN1, який виробляється клітинами самого тимуса. Цей білок контролює включення генів, що управляють функцією органу. Учені збільшили концентрацію білку і так перепрограмували клітини тимуса.

У результаті його функція у старих мишей повністю відновилася, збільшилося вироблення імунних клітин. Учені особливо підкреслюють, що процес омолоджування вдалося провести без складної хірургічної операції по пересаджуванню органу. Ця технологія допоможе створити нові методи лікування імунних хвороб. Не виключено, що її можна буде застосувати і до інших органів, тобто в перспективі омолоджувати увесь організм.

Подібні дослідження учених показують, що схожі дії можуть дозволити істотно поліпшити функцію тимуса і в людини, що підвищило б імунітет літніх людей, а також людей з ослабленою імунною системою. Результати дослідження учених з Едінбургу також свідчать про те, що завдання регенеративної медицини цілком можуть бути вирішені досить простими засобами, наприклад, маніпуляціями лише одним білком. Виходячи з цього, як припускають учені, цілком вірогідне те, що вже в недалекому майбутньому будуть розроблені інноваційні технології, які дозволять застосовувати для лікування організму його ж власні захисні механізми.


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Регенеративная медицина приблизилась к восстановлению целых органов
Science news in Ukrainian. Human, nature: Regenerative medicine approached to the restoration of whole organsДжерело: http://cybersecurity.ru
Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (07.09.2014)
Переглядів: 406 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]