Неандертальці співіснували з людьми близько 5000 років

  Видання Nature опублікувало результати радіовуглецевих досліджень родовищ по усій Європі. Вони показали, що неандертальці не вимерли до появи сучасних людей, а співіснували з ними на одному континенті впродовж приблизно п'яти тисяч років.

Дослідження використовували 196 радіовуглецевих дат органічних останків. Вони показали, що неандертальці зникли з території сучасної Європи близько 40 тисяч років назад. Проте вони довгий час жили тут після того, як сучасні люди прийшли на цей континент.

Археолог з університету Оксфорда Том Хігем сказав, що люди і неандертальці жили упродовж тривалого періоду часу в різних частинах Європи. Таке тривале спільне перебування дозволило провести культурний обмін і змішення крові. В той же час, дослідження Тома Хігема і його команди довели, що на території сучасної Італії перші люди жили вже 45 тисяч років тому. Тут вони розвивали культуру використання кам'яних інструментів. Це означає, що на території південної Європи люди жили по сусідству з неандертальцями приблизно 5400 років.

Вчені поки що не можуть назвати причин вимирання неандертальців, а також розповісти, як вони взаємодіяли з людьми.

Зображення з сайту http://historyblog.ru


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Неандертальцы сосуществовали с людьми около 5000 лет
Science news in Ukrainian. Human, nature: Neanderthals coexisted with humans about 5,000 years

Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (30.08.2014)
Переглядів: 401 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]