Концентрація парникових газів досягла нового рекорду

  У 2013 році концентрація парникових газів в атмосфері досягла нового рекордного рівня - про це повідомив щорічний Бюлетень Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Її очільник Мішель Жарро закликав зупинити цю тенденцію. "Не викликає жодних сумнівів те, що наш клімат змінюється, а наша погода набуває усе більш екстремального характеру в результаті діяльності людини, такої як спалювання викопних видів палива", - відмітив Генеральний секретар ВМО Мішель Жарро.

Він підкреслив, що концентрація двоокису вуглецю в атмосфері минулого року підвищувалася найшвидшими темпами за майже 30 років. "Ми повинні повернути назад цю тенденцію, скоротивши викиди СО2 та інших парникових газів без жодних вийнятків", - заявив Жарро. Він нагадав, що двоокис вуглецю зберігається в атмосфері впордовж багатьох сотень років, а в океані - ще довше.

У глобальному масштабі концентрація СО2 в атмосфері досягла 396 часток на мільйон. При нинішніх темпах зростання очікується, що вже в 2015 або 2016 році глобальна середньорічна концентрація вуглекислого газу перевершить пороговий показник в 400 часток на мільйон. Експерти ВМО підкреслюють, що зростання концентрації вуглецю в атмосфері пов'язане із зменшенням поглинання вуглекислого газу біосферою Землі і стійким зростанням емісій.

"Концентрація парникових газів не просто росте, вона росте в геометричній прогресії. І якщо ми подивимося на радіаційну дію СО2 та усіх інших парникових газів, то сумарна радіаційна дія усіх парникових газів з 1990 року збільшилася на 34%. Це серйозна цифра", - розповіла експерт ВМО Оксана Тарасова в інтерв'ю Радіо ООН.

У 2013 році концентрація СО2 в атмосфері складала 142% відносно доіндустріальної епохи - 1750 року, а метану і закису азоту - 253 % і 121% відповідно. З 2012 по 2013 рр. концентрація СО2 в атмосфері росла швидше, ніж впродовж будь-якого іншого року в період після 1984 р. Експерти ВМО звертають увагу на проблему закислення океану, наслідки якого вже проявляються і наростатимуть впродовж багатьох майбутніх десятиліть.


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Концентрация парниковых газов достигла нового рекорда
Science news in Ukrainian. Human, nature: The concentration of greenhouse gases has reached a new recordДжерело: http://cybersecurity.ru
Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (14.09.2014)
Переглядів: 344 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]