Дослідники виявили підводні гриби

  Два дивні організми, виявлені в глибинах океану біля берегів Австралії, учені не змогли класифікувати ні за одним з відомих біологічних типів. З цього вони зробили висновок, що, можливо, мають справу з незнайомою досі науці формою життя. Як вважають дослідники з Університету Копенгагена, організми, схожі на напівпрозорі гриби, можуть відноситися до древніх вимерлих форм життя, що існували на Землі 600 млн років тому. За одним із припущень, глибоководні плавучі "гриби" раннім варіантом еволюції багатоклітинного життя і могли бути її "невдалим експериментом".

Істоти, котрі отримали латинські назви Dendrogramma enigmatica і Dendrogramma discoides, не перевищують в довжину двох сантиметрів, складаються із зовнішнього покриву, невеликого рота і внутрішнього органу - гіллястого шлунку, простір навколо якого заповнений щільною желеподібною речовиною. Істоти були виявлені ще в 1986 році на глибині 400 і 1000 м недалеко від острова Тасманія, але лише зараз були нарешті вперше науково описані. "Подібні знахідки надзвичайно рідкісні, - каже співавтор статті Йорген Олесен. - Вони траплялися разів чотири за останні 100 років".

Дослідники знайшли деякі схожі риси цих істот з іншими групами живих істот, що мешкають у воді, - такими, наприклад, як книдарії - щось середнє між коралом і медузою. Однак нові організми не проходять за всіма тими критеріями, яким вони повинні відповідати, щоб потрапити в таку категорію живих істот. Доктор Олесен вважає, що "підводні гриби" - чи то дуже раннє відгалуження від дерева життя, чи то перехідний тип істоти. За його словами, можливо, вони ще розвинуться і увійдуть до якоїсь із вже існуючих груп.

Про біологію істот Dendrogramma відоме дуже мало. Дуже допомогло б дослідження ДНК цих організмів, але для цього потрібно знайти нові екземпляри - наявні постраждали від довгого зберігання, спочатку у формальдегіді, потім в 80% спирті, що не дає можливості проаналізувати генетичний матеріал.


Новости науки на украинском языке. Человек, природа: Исследователи обнаружили подводные грибы
Science news in Ukrainian. Human, nature: Researchers have discovered a underwater mushroomsДжерело: http://cybersecurity.ru
Категорія: Людина, природа | Додав: Admin (07.09.2014)
Переглядів: 477 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]