Сигнали, уловлені датчиком AMS, можуть підтвердити існування темної матерії

  Аналіз даних про 41 мільярд випадків зіткнень космічних променів з чутливими елементами датчика Alpha Magnetic Spectrometer (AMS), детектора часток, встановленого на одній із зовнішніх конструкцій Міжнародної Космічної Станції (МКС), дозволив ученим виявити абсолютно нові і невідомі явища, параметри яких добре поєднуються з існуючою теорією про частинки темної матерії, так звані нейтраліно (neutralino). Слід зазначити, що учені вже давно шукають сліди існування темної матерії, вимірюючи динамічні зміни співвідношення кількості електронів до кількості позитронів, "антиматеріальних" двійників електронів.

Учені вважають, що збільшення співвідношення кількості позитронів до кількості електронів, супроводжуване попереднім різким падінням цього значення, є контрольною ознакою впливу темної матерії, котра руйнує ореол нашої галактики Чумацький Шлях.
Ореол - це хмари матерії, зірки, планети, астероїди та інші космічні тіла, що перебувають за межами основного диску Галактики, але "прив'язані" до неї гравітаційними силами.

Згідно з існуючими теоретичними моделями, нашу галактику оточує скупчення темної матерії величезної маси, розміри якого перевищують 1 000 000 світлових років. Ця темна матерія буквально окутує видиму нам Галактику, діаметр якої рівний близько 100 000 світлових років. Така невідповідність розмірів і мас пояснюється тим, що на долю звичайної нормальної матерії доводиться лише 5% від загальної кількості матерії у Всесвіті, усе інше припадає на загадкову темну матерію та антигравітаційні сили - темну енергію.

На жаль, частинки темної матерії неможливо виявити ніякими науковими інструментами, виготовленими з "правильної" матерії. Але, якщо темна матерія все ж існує, то її частинки повинні стикатися, випускаючи при цьому заряджені частинки. З урахуванням величезної кількості темної матерії, такі події повинні відбуватися досить часто і пошуками результатів цих подій, зіткнень частинок темної матерії, займається датчик AMS.

"Досі ми ще не знайшли твердих доказів факту існування темної матерії" - розповідає Семюель Тінг (Samuel Ting), лауреат Нобелівської премії, вчений з Массачусетського технологічного інституту, співробітник Європейської організації ядерних досліджень CERN і ведучий учений експерименту AMS, - "Але те, що нам вдалося виявити у величезному оберемку зібраних даних, вказує на правильність вибраного нами напряму. Ми вже виявили скачки зміни концентрації позитронів на найвищих доступних рівнях енергії. Далі нам потрібно буде виміряти кількісні значення цих вимірів і прибрати вплив деяких заважаючих чинників, таких, як пульсари".

Найближчим часом вчені разом з основним аналізом поступаючих даних займуться додатковим аналізом вже оброблених даних, вибираючи випадки реєстрації датчиком AMS протонів і антипротонів. Це, у свою чергу, дозволить виключити із загальної кількості даних перешкоди, що створюються пульсарами чи іншими високоенергетичними космічними об'єктами.

Нагадаємо, що датчик AMS був встановлений на МКС під час передостанньої місії програми Шаттлів у 2011 році. З того часу цей інструмент вартістю 2 мільярди доларів накопичив дані про 54 мільярди подій, пов'язаних з космічними променями. Нині вчені вже обробили дані про 41 мільярд подій, з яких тільки 10 мільйонів було ідентифіковано як електрони і позитрони. Датчик AMS працюватиме на космічній станції до самого кінця її життя, і, як сподіваються учені, за цей час він встигне зібрати дані про сотні мільярдів подій, пов'язаних з космічними променями.


Новости науки на украинском языке. Астрономия: Сигналы, уловленные датчиком AMS, могут подтвердить существование темной материи
Science news in Ukrainian. Astronomy: Signals caught sensor AMS, can confirm the existence of dark matterДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Астрономія | Додав: Admin (21.09.2014)
Переглядів: 469 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]