Призначена дата посадки модуля Philae на поверхню комети 67P

  Нагадаємо, що 6 серпня 2014 року космічний апарат Rosetta увійшов до історії як перший безпілотний космічний апарат, котрий успішно добрався і зайняв стабільну орбіту навколо ядра комети. І ось, через шість тижнів, які були потрачені на попереднє вивчення поверхні ядра комети і вибір місця передбачуваної посадки, керівництво місії Rosetta оголосило про призначення дати спроби посадки спускного модуля Philae на поверхню комети 67P/Чурюмова-Герасименко, яка буде здійснена 12 листопада 2014 року.

Керівництво місії Rosetta зробило не найпростіший вибір і визначило основний і резервний майданчик для посадки модуля Philae. Спочатку розглядалося близько 10 варіантів місця посадки, кожне з яких мало свої позитивні і негативні сторони. І в результаті рішення керівництва місії, яка було вимушена шукати компроміс між сукупністю чинників ризику і науковою цінністю, як основне місце було вибрано місце "J", а як резервне - місце "C".

Уся процедура спуску і посадки модуля Philae імовірно займе близько семи годин. Згідно з планом, відділення модуля Philae від апарату Rosetta буде зроблено о 8:35 за грінвічським часом (GMT), на висоті 22,5 кілометрів від поверхні ядра комети. Якщо розділення апарату і модуля пройде успішно, то модуль Philae почне рухатися у бік комети зі швидкістю 1 метр в секунду. І до 16:00 GMT модуль досягне поверхні ядра, увійде в контакт з поверхнею і закріпиться на ній за допомогою спеціальних пристроїв.

Якщо в процесі підготовки до посадки виникнуть які-небудь ускладнення, що зроблять неможливою посадку на місце "J", то процедура посадки на резервне місце "C" почнеться в 13:04 GMT, а її завершення можна буде чекати до 17:30 GMT.

Озвучена дата проведення процедури посадки є попередньою, а остаточне рішення керівництво Європейського космічного агентства (ЄКА) прийме 14 жовтня. І тільки після цього фахівці місії Rosetta почнуть розрахунки траєкторій руху обох космічних апаратів, розставлять тимчасові і просторові опорні точки, за прив'язкою до яких проводитиметься процедура посадки.


Дослідницький космічний апарат Rosetta, що обертається на висоті 26 кілометрів навколо ядра комети 67P, відомою під назвою комети Чурюмова-Герасименко, зробив серію нових знімків, на яких добре видно перші струмені газу і пари, що вириваються з поверхні ядра комети 67P, завдяки яким у комети незабаром з'явиться довгий і "пухнастий" газопиловий хвіст.

Оскільки комета 67P вже починає достатньо наближатися до Сонця, сонячні промені починають все сильніше нагрівати поверхню її ядра. Під впливом швидкого нагріву лід і заморожені гази, з яких переважно і складається ядро комети, перетворюються відразу на пару, минувши рідку фазу, і вириваються в навколишній космічний простір у вигляді газових струменів, що містять безліч дрібних частинок пилу.

Спостереження за струменями газу і вивчення складу цього газу, що вивергається з надр комети, є предметом підвищеного інтересу з боку учених завдяки тому, що ця речовина знаходиться в замороженому ізольованому стані з моменту формування нашої Сонячної системи. Комети - це частини "одвічної речовини", вони є "капсулами часу", в яких збережений "знімок" хімічного складу матерії в нашому районі космосу давністю в мільярди років. Таким чином, космічний апарат Rosetta можна вважати свого роду космічним археологом, якому випала можливість заглянути так далеко в минуле, як не вдавалось це зробити ще нікому раніше.


Новости науки на украинском языке. Астрономия: Назначена дата посадки модуля Philae на поверхность кометы 67P
Science news in Ukrainian. Astronomy: Intended date of landing module Philae to the surface of comet 67PДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Астрономія | Додав: Admin (05.10.2014)
Переглядів: 567 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]