Марсохід Curiosity виявив дивну кулю на поверхні Марсу

  За весь час перебування на поверхні Червоної Планети марсохід Curiosity зробив і передав на Землю тисячі світлин, на яких збережені марсіанські скелі, марсіанський пейзаж і на яких зрідка можна виявити досить цікаві і іноді дивні речі. До таких цікавинок можна віднести те, що потрапило в об'єктив камери Mastcam марсоходу в 746-й сол (марсіанський день) 11 вересня 2014 року. Фотографуючи частини мозаїки для створення панорамного зображення, марсохід зробив знімок кам'яної кулі практично ідеальної форми, яка нетипова для марсіанської поверхні.

Кам'яна сфера, котра лежить на поверхні плоского каменю, покрита досить товстим шаром пилу. Але це не заважає побачити, що порода, з якої складається ця сфера, темніша за кольором від навколишніх каменів. Сфера виглядає як невелике гарматне ядро чи брудний м'ячик для гольфу.


За інформацією від учених Лабораторії НАСА по вивченню реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL), сферичний камінь є не таким великим, яким здається на знімку. Його діаметр складає близько одного сантиметра і до його створення не прикладалися руки ні людини, ні інопланетянина. Учені пояснюють появу подібної форми впливом деяких геологічних процесів за часів формування осадових порід, коли на поверхні Марсу було досить багато рідкої води.

У осадових породах, котрі формуються, неминуче виникають пори, в які просочуються розчинені у воді речовини, з яких, у свою чергу, утворюються тверді породи, стійкі до ерозії. Впродовж довгого часу м'які осадові породи руйнуються, залишаючи за собою пісок і невеликі камені інколи досить химерних форм. І цей невеликий сферичний камінь теж наслідок такого руйнування оточуючої осадової породи, а його форма, можливо, була ще трохи "відшліфована" під час переміщень марсіанськими потоками.

Нагадаємо, що нині марсоход Curiosity вже досяг підніжжя гори Шарп висотою 5, 5 км, яка стоїть в середині кратера Гейла. Вчені місії марсоходу вибирають цілі і готуються до проведення бурильних операцій, котрі дозволять їм отримати порошкоподібні зразки порід і зробити детальний аналіз цих зразків за допомогою бортової аналітичної лабораторії марсоходу. Дані цього аналізу дозволять ученим з'ясувати, чи була вода і чи існувало мікробіологічне життя у минулому Червоної Планети на цій ділянці її поверхні.
 


Новости науки на украинском языке. Астрономия: Марсоход Curiosity обнаружил странный шар на поверхности Марса
Science news in Ukrainian. Astronomy: Curiosity rover discovered a strange ball on the surface of MarsДжерело: http://www.dailytechinfo.org
Категорія: Астрономія | Додав: Admin (29.09.2014)
Переглядів: 419 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]