Вільногірська загальноосвітня школа №5
Четвер, 23.05.2019, 02:12
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS


Тільки Українське радіо-онлайн

Меню сайту

Запитуйте - Відповімо

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук по сайту

Календар новин
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода у Вільногірську

Комп'ютерна залежність

К. Янг виділяє симптоми, які дозволяють визначити комп'ютерну залежність:

 • Нав'язливе бажання перевірити електронну пошту;
 • Постійне очікування наступного виходу в Інтернет;
 • Скарги оточуючих на те, що людина проводить занадто багато часу за комп'ютером;
 • Скарги оточуючих на те, що людина витрачає занадто багато грошей на комп'ютерне устаткування або на оплату Інтернету.

Опитувальник комп'ютерної залежності

Інструкція. Дайте відповідь «Так» або «Ні».

 1. Чи відчуваєте Ви себе занепокоєним від Інтернету (чи думаєте ви о попередніх оn-lіnе сеансах і чи передчуваєте майбутні)?
 2. Чи відчуваєте Ви потребу в збільшенні часу для перебуванні в Мережі?
 3. Чи бували у Вас невдалі спроби контролювати, обмежувати або припинити використання Інтернетом.
 4. Чи відчуваєте Ви себе втомленим, пригніченим або роздратованим при спробі обмежити або припинити користування Інтернетом?
 5. Чи знаходитесь Ви в оn-lіnе більше ніж планували?
 6. Чи були у Вас випадки коли ви ризикували отримати проблеми в навчанні або особистій сфері через користування Інтернетом.
 7. Чи траплялось вам приховувати членам сім'ї, друзям або іншим людям час проведення у Мережі?
 8. Чи використовуєте Ви Інтернет за для того, щоб уникнути проблем або поганого настрою (почуття безпорадності, провини, роздратування, депресії).

Якщо ти позитивно відповів на 5 або більше відповідей, то можеш вважати себе Інтернет - залежним/

Як повернутись в реальність, або як позбутися комп’ютерної залежності

Комп'ютерна залежність не менш небезпечна, чим наркотична залежність, тому що приводить до значного порушення адаптації в суспільстві (нездатність працювати, нездатність створити родину або просто обслуговувати самого себе).

Обов'язковою умовою успішного лікування комп'ютерної залежності є усвідомлення проблеми й бажання лікуватися з боку залежної людини.

У теж час комп'ютерну залежність найчастіше усвідомлюють навколишнього суб'єкта друзі, родичі, знайомі, але аж ніяк не він сам, що дуже схоже з будь-яким іншими видами залежності (алкоголь, наркотики).

Тому необхідно мотивування людини, що страждає від комп'ютерної залежності на лікування. Часте рішення проблеми починається з консультації родичів і близьких з питань, як допомогти людині, що страждає комп'ютерною залежністю звернутися за лікуванням до лікаря. Спільно з фахівцем виробляється тактика поводження з людиною, що страждає комп'ютерною залежністю обговорюється, як побудувати розмову про необхідність звертання до фахівця за лікуванням комп'ютерної залежності.

Перший етап лікування комп'ютерної залежності - діагностика причин формування комп'ютерної, а також виключення можливих хворобливих розладів, зокрема депресії. У випадку виявлення схованої депресії при необхідності поводиться її лікарське лікування.

Основою лікування комп'ютерної залежності є психологічна корекція, що проводиться індивідуально й у спеціальних тренінгових групах. Психологічна допомога спрямована на поліпшення взаємин із близькими й однолітками, навчання саморегуляції й умінню справлятися із труднощами, вихованню вольових якостей, підвищенню самооцінки, формуванню нових життєвих захоплень.

Найважливіший етап лікування комп'ютерної залежності - це залучення страждаючого нею людину в процеси, не пов'язані з комп'ютерами, щоб електронні ігри й процеси не стали заміною реальності. Необхідно показати людині, що існує маса цікавих розваг крім комп'ютера (боулінг, сноуборд, виходи за грибами, походи на байдарках, футбол та інше), які не тільки дозволяють пережити гострі відчуття, але також тренують тіло й нормалізують психологічний стан.

Комп'ютерна залежність впливає на взаємини в родині, тому під час лікування важливо надавати допомогу родичам і близьким, зокрема спрямовану на гармонізацію відносин з людиною, що страждає комп'ютерною залежністю.
 

Рекомендації Інтернет–залежному

 • Визнай, що в тебе є залежність. Ви не зможете боротися з нею, поки не усвідомити її наявність. Не обманюйте самі себе.

 • Усе більше й більше людей в усім світі попадають в Інтернет - залежність. Тому тобі може здаватися, що в цьому немає нічого страшного. Але ти не повинен погоджуватись з цією думкою.
  Намагайся виплисти, навіть якщо всі навколо тонуть.

 • Ти хочеш припинити проводити в режимі он-лайн так багато часу? Тоді припини! Ти ж хочете цього, правильно?
  Постійно нагадуй собі про це. Щораз коли бачиш комп'ютер, ти думаєш: «Треба б перевірити свою електронну пошту!». Саме так і проявляється твоя залежність. Встанови певні години для перевірки твоєї пошти й дотримуйся цього розкладу.

 • Знайди собі хобі або захоплення. Відвідуй різні групи й клуби, займайся спортом, музикою, танцями, співом і т.д. Займайся разом із друзями фізичними вправами. Поспи замість того, щоб сидіти в Інтернеті. Подивись фільм, сходи на концерт, почитай книгу. Знайди який-небудь інтерес, який стане для тебе альтернативою Інтернету.

 • Поповни запас своїх знань. Напевно, у вашому будинку скопилася безліч книг, які ти давно хотів прочитати. Таким чином, ти не тільки відволічешся від Інтернету, але й займешся самоосвітою.

 • Допоможи на кухні. Твої домашні будуть раді, якщо ти замість того, щоб сидіти в «чаті» або на якому-небудь форумі, допоможеш їм приготувати вечерю. Ти зможеш навчитися контролювати себе, вибираючи між Інтернетом і готуванням останнє. До того ж родина буде вдячна тобі за приготовлену вечерю.

 • Погуляй із друзями. Заплануй похід на природу, торговий центр або на ковзанку. Уникай походів у ті місця, де є доступ в Інтернет, наприклад в Інтернет-кафе.
  Інакше ти можеш піддатися спокусі заглянути туди на кілька хвилин.

 • Заплануй сімейний вечір. Замість того, щоб дивитися телевізор або проводити час поодинці, зберіться всі разом, повечеряйте, а потім придумайте спільну розвагу, наприклад, пограйте в настільну гру.

 • Встанови ліміт часу роботи твого комп'ютера. Визнач скільки разів у тиждень тобі необхідно виходити в Інтернет. Виключай комп'ютер, якщо немає необхідності в ньому.

 • Використовуй таймер. Перед тим як сісти за комп'ютер, установи на таймері 30 хвилин. Сигнал нагадає тобі, як багато часу ти провів за комп'ютером.

 • Не їж сидячи за комп'ютером, Харчування в окремому місці допоможе тобі відволіктися від режиму он-лайн.

Рекомендації батькам при першому знайомстві дитини з комп'ютером
 1. Ознайомлення дитини з комп'ютером повинне відбуватися під керівництвом фахівця, що обізнаний з можливими негативними наслідками (з комп'ютерною залежністю). Якщо немає такої можливості, батькам варто підвищити свою компетентність знання комп'ютера. Добре коли, принаймні, один з батьків орієнтується в можливостях нової техніки, знає, що корисного можна одержати від неї для розвитку дитини, щоб направити його комп'ютерну діяльність у потрібне русло.

 2. Батьки повинні знати ознаки комп'ютерної залежності й уміти відслідковувати її появу. Керуючись набором цих ознак, час від часу варто придивлятися до стану дитини.

 3. Батьки повинні допомогти дитині крок за кроком розвивати самоконтроль, виховувати внутрішню волю, щоб надалі дитина відчувала себе хазяїном комп'ютера, а не навпаки. Із цією метою необхідно навчити його планувати тривалість комп'ютерної діяльності. Для цього можна, наприклад, запропонувати дитині регулярне виконання таких вправ: призначити собі строк закінчення гри, по завершенню якого, незалежно від етапу гри, обов'язково виключити пристрій; заздалегідь визначити початок роботи на комп'ютері й включити його тільки тоді, коли цей момент настане.

 4. Періодично проводити роз'яснювальну роботу про шкідливість надмірного захоплення комп'ютером, про те, що віртуальна реальність - це не життя, це лише паралельний процес, продовжувати вчити сприймати комп'ютер як засіб для здійснення власної творчості. Це може бути: малювання за допомогою комп'ютерних програм, заняття фотографією, літературна діяльність, робота з різноманітними пізнавальними системами, програмування й т.п.

 5. Завжди потрібно визначати час гри дитини на комп'ютері й точно зберігати ці рамки. Кількість часу потрібно вибирати виходячи з вікових особливостей дитини. Наприклад, до 5 років не рекомендується дитини допускати до комп'ютера, не варто заважати дитині пізнавати мир поступово й без втручання штучного інтелекту. А вже починаючи з 5 до 7 років дитині можна починати знайомити з комп'ютером, але бажано не більше 2 годин у день і не підряд, а по 15 - 20 хв. з перервами. При цьому треба пояснити дитині, що реальне життя й герої комп'ютерних ігор - дві різні речі, не сумісні між собою. З 7 років дитина може самостійно відрізнити віртуальний образ гри від реального. Після 12 років наступає найменш тривожний період, тому що дитина може розрізняти образи різних реальностей. Але це всього лише усереднені дані, завжди потрібно виходити з конкретних особистісних й індивідуальних особливостей дітей у тім або іншому віці.

 6. Категорично забороняється грати в комп'ютерні ігри перед сном.

 7.  

 

Copyright Vilnogirsk_school5 © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz