Вільногірська загальноосвітня школа №5
Понеділок, 17.02.2020, 08:44
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS


Тільки Українське радіо-онлайн

Меню сайту

Запитуйте - Відповімо

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук по сайту

Календар новин
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода у Вільногірську

ФІЛЬМИ ДЛЯ ШКОЛИ, ЯКІ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ НА УРОКАХ ІСТОРІЇ
 


НЕВIДОМА УКРАЇНА

Рік: 1993   Країна: Україна   Мова: українська

Цикл "Невідома Україна” яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України. Вона однаково цікава і школяру, і пересічному глядачеві, і професійним історикам. 108 фільмів загально-історичного циклу, від Стародавніх часів, Козаччини, Центральної Ради до проголошення незалежності України. Історія України, центральноєвропейської держави, важлива і невід’ємна частина світової історії. Не лише українцям, а і кожній культурній людині у світі, адресований цей цикл фільмів.
Це те, що повинно бути у кожного українця. MUST HAVE!

Біля назв фільмів вказані тривалість серії та посилання на неї.
 

ФІЛЬМ 1. ІСТОРІЯ…НАВІЩО ВОНА НАМ?  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Втрата пам’яті для людини трагедія. А для народу?… Чим виміряти трагедію українського народу, у якого відібрали історичну пам’ять і який фактично не мав своєї писаної історії?

ФІЛЬМ 2. ЯК ПІЗНАВАТИ ІСТОРІЮ?  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Джерела пізнання стародавньої історії України: писемні свідчення, археологічні знахідки, етнографічні дослідження. В образній поетичній формі розповідається про міфи і вірування скіфів, їхнє світосприйняття.

ФІЛЬМ 3. СПОКОНВІКУ БУЛО СЛОВО  (14:18)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розповідь доктор філології Костянтина Тищенка про етногенез слов’ян на основі дослідження їх словникового фонду, зокрема топонімів.

ФІЛЬМ 4. ЗВІДКИ ВЗЯЛИСЯ УКРАЇНЦІ?  (14:09)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Історія виникнення української нації. Скіфи-орачі, словени Прикарпаття і анти Подніпров’я.

ФІЛЬМ 5, 10. ПЕРШІ МЕШКАНЦІ КРАЮ  (26:46)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Роздуми відомих вчених француза Тейєра де Шардена і росіянина Володимира Івановича Вернадського про походження людини та її місце на землі. Використано експонати стоянок первісної людини, що знайдені на території України.

ФІЛЬМ 6. ТРИПІЛЬСЬКЕ ДИВО  (14:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Перша доісторична цивілізація на українській землі. Розвиток і занепад Трипільської культури. Духовний світ трипільців, їхні поселення, вжиткові речі, побутова кераміка, зброя.

ФІЛЬМ 7. ТІ, ЩО ПРИБОРКАЛИ КОНЯ  (14:07)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Походження індоєвропейських народів у 4 тисячолітті до Різдва Христового. Кочівники, що приборкали коня.

ФІЛЬМ 8. ПЕРЕМОЖЦІ НЕПЕРЕМОЖЕНИХ  (14:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Невдалий похід до Північного Причорномор’я проти скіфів персидського царя Дарія. Поетична розповідь про невловимих скіфів.

ФІЛЬМ 9. ЗУСТРІЧ СВІТІВ  (14:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Колонізація греками Північного Причорномор’я. Поселення Березань, Ольвія, Тир, Пантикапей, Херсонес, Фанагорія. Витіснення кімерійців з Причорномор’я скіфами-кочівниками. Заснування держави Велика Скіфія.

ФІЛЬМ 11. САРМАТИ І САРМАТІЯ  (14:16)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Виникнення сарматських племен в євразійських степах на межі III-II століть до Різдва Христового. Розкопки кургану з похованням сарматського царя біля села Пороги на Миколаївщині.

ФІЛЬМ 12. ТУТ ПЕРЕХОДИЛИ НАРОДИ  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Підкорення королем готів Германаріхом войовничих племен. Виникнення нової могутньої держави на місці Великої Скіфії у Північному Причорномор’ї. Цар Аттила. Прихід слов’ян.

ФІЛЬМ 13. ДОБА ВЕЛИКОГО СЛОВ’ЯНСЬКОГО РОЗСЕЛЕННЯ  (14:24)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Історія та життя слов’янських народів на території України у IV-IX століттях. Анімаційні схеми розселення, макети житла, археологічні знахідки, вжиткові речі.

ФІЛЬМ 14. ЗМІЙОВІ ВАЛИ  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Поетичні легенди про виникнення Києва і "змійових валів”, старовинних захисних споруд.

ФІЛЬМ 15. ЯК НАРОДЖУВАЛАСЯ НАША ДЕРЖАВА  (14:13)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Становлення Київської Русі за часів князювання Олега, Ігоря, Ольги, Святослава. Використано літописи, старослов’янські мініатюри, малюнки, мапи.

ФІЛЬМ 16. ЧОМУ ПОГАС ВОГОНЬ ПЕРУНА?…  (14:23)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Християнство Київської Русі. Хрещення киян князем Володимиром Великим.

ФІЛЬМ 17. КОЛИ РОЗКВІТЛА КИЇВСЬКА ДЕРЖАВА  (14:15)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розквіт Київської Русі за часів князювання Ярослава Мудрого. Показ на мультиплікаційних мапах Київської держави XI століття і походів князів на Царгород.

ФІЛЬМ 18. НАОДИНЦІ З ДИКИМ ПОЛЕМ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Взаємовідношення князів Київської Русі з кочівниками. Боротьба русичів з печенігами та половцями. Похід Новгород-Сіверського князя Олега.

ФІЛЬМ 19. ЧАСИ УСОБИЦЬ  (14:24)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Київська Русь у XI столітті. Князівські міжусобиці. Боротьба за престол. Вбивство Бориса та Гліба.

ФІЛЬМ 20. СПРОБА МОНОМАХА  (14:17)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Правління Володимира Мономаха і його сина Мстислава. Прийняття у 1113 році "Уставу” – першого зведення законів землевласників. Зміцнення політичних зв’язків між землями Русі, припинення міжусобиць.

ФІЛЬМ 21. ШЛЯХИ РОЗХОДЯТЬСЯ  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Князівська роздрібненість у XII-XIII століттях. Перерозподіл земель. Боротьба за київський престол. Найбільш відомі особистості: Ізяслав Михайлович, Юрій Долгорукий, Андрій Боголюбський.

ФІЛЬМ 22. ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО  (16:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Міста Галич і Волинь на Подністров’ї. Князі Володимирко, Осьмомисл, Роман Мстиславович та його сини Василь і Данило. Сутички з татаро-монголами. Боротьба за об’єднання руських земель.

ФІЛЬМ 23. ПРО ЗАГИБЕЛЬ РУСЬКОЇ ЗЕМЛІ (14:06)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Завоювання Києва Батиєм. Звернення Данила Галицького до Папи Римського з проханням підняти Європу у Хрестовий похід проти татарської навали. Поразка Київської держави.

ФІЛЬМ 24. КИЇВСЬКИЙ ПЕРІОД В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ  (16:35)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
В основі фільму – легенда про відвідування київських гір апостолом Андрієм Первозванним, встановлення Хреста, що символізує прийдешнє торжество нової ери, та про пророцтво блискучого розквіту Києва у майбутньому.

ФІЛЬМ 25. РУСЬ З ЛИТВОЮ (14:40)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Початок Литовської доби. Боротьба між Литвою та Польщею за галицько-волинські землі у XIV столітті.

ФІЛЬМ 26. ВОЄВОДСТВО РУСЬКЕ (14:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
XIV століття. Насильне приєднання Галичини до Польщі, введення католицизму. Протиборство Литви і Польщі за галицький спадок.

ФІЛЬМ 27. ЛИТОВСЬКА І МОСКОВСЬКА РУСЬ  (14:12)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Політична конкуренція в справі об’єднання земель Київської Русі в середині XIV століття. Литовський князь Ольгерд і московський Дмитро Донський піднімають русичів проти орди.

ФІЛЬМ 28. КРАХ ТЕВТОНСЬКОГО ОРДЕНУ  (16:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Боротьба Великого князівства Литовсько-Русько-Жемантійського з хрестоносцями. Перемога над тевтонцями під Грюнвальдом у 1410 році.

ФІЛЬМ 29. МІЖ УЛАМКАМИ ЗОЛОТОЇ ОРДИ  (14:08)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
XIV-XV століття. Захист Великого Литовсько-Руського князівства від Золотої Орди. Зруйнування Києва Манглі Гіреєм у 1482 році.

ФІЛЬМ 30. В УНІЇ ТА БЕЗ НЕЇ  (16:40)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Кревська Унія 1385 року. Зверхність Польської корони. Введення католицизму в Литві. Поразка Свидригайла, занепад Великого князівства Руського. Українські землі визнають владу литовського князя Сигізмунда. Казимир Ягелончик. Збереження автономії, віри, самобутньої культури українців Руського князівства.

ФІЛЬМ 31. ДОЛЯ  (14:21)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
В ігровій манері умовний діалог між драматургом і літописцем про боротьбу Київського князівства за незалежність у XIV-XV століттях і перетворення його у воєводство Польське (1362-1471 рр.).

ФІЛЬМ 32. УВЕРТЮРА  (16:52)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Ігровий сюжет: репетиція симфонічного оркестру увертюри до опери Лисенка "Тарас Бульба”. Під час вимушеної перерви виникає розмова про походження козацтва. Чому воно виникло і хто був першим козаком?

ФІЛЬМ 33. ІСПИТ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Ігровий сюжет: під час іспиту студент розповідає професору про розвиток ремесел і торгівлі, про запровадження у 1356 році Магдебургського права.

ФІЛЬМ 34. ЖИТТЯ ЗА ЛИТОВСЬКИМ СТАТУТОМ  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Унікальний правовий документ Литовсько-Руської держави. Досліджується лінія генезису в правових документах від Римського права, Руської правди до Литовського Статуту і далі.

ФІЛЬМ 35. ЗУСТРІЧ З ПОРТОЮ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Початок XI століття. Прихід з Середньої Азії тюрків-огузів. Принцип формування війська турками-сельджуками і їхніми послідовниками турками-османами і найманцями мамлюками. Національно-визвольний рух болгар, албанців, молдаван, українців на чолі з своїми героями Штефаном Великим, Скандербергом, Сірком, Байдою-Вишневецьким.

ФІЛЬМ 36. ЗАХИЩАЛИ, СКІЛЬКИ МОГЛИ  (14:17)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Люблінська Унія 1569 року. Об’єднання Польської і Литовсько- Руської держав під владою короля Сигізмунда Августа.

ФІЛЬМ 37. ОСТРОЗЬКА ЕСТАФЕТА  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Полонізація України після Люблінської Унії 1569 року. Культурні осередки в Острозі та Львові за часів князювання Костянтина Острозького. Роль Острозької академії і Львівського братства у поширенні національної культури в Україні.

ФІЛЬМ 38. ВЕЛИКА СПОКУСА  (14:02)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Спроби князів Романа і Данила об’єднати католицьку і православну церкви. Флорентійський собор 1439 року. Виникнення ордену єзуїтів. Зближення Гедеона Балабана з католиками. 1595р. – Іпатій Потій і Кирило Терлецький прохають Рим про Унію. Дозвіл Папи Клементія III на збереження уніатами православних обрядів. Берестейський собор 1596року. Князь Острозький засуджує Унію. Іван Вишенський таврує католиків. Козацтво захищає православну віру.

ФІЛЬМ 39. РЕЄСТРОВІ, ГОРОДОВІ, НИЗОВІ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Утворення козацтва і його роль в історії України. Поділ козаків на реєстрових, городовий, низових.

ФІЛЬМ 40. НА ЧАТАХ  (14:22)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Український герой Іван Підкова. Морські походи козаків під проводом Петра Конашевича-Сагайдачного проти Туреччини. Бій під Хотином у 1621 році і укладення миру.

ФІЛЬМ 41. БАТЬКИ ВОЛЬНОСТІ  (14:02)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
1590 рік. Рішення Сейму Речі Посполитої про роздачу шляхті "пустель” – земель східніше Білої Церкви. Кривава хвиля повстань на чолі з Криштофом Косинським і Северином Наливайком.

ФІЛЬМ 42. НА ЛЕЗІ МІЖ ВАРШАВОЮ ТА МОСКВОЮ  (14:23)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Друга половина XVI – початок XVII століття. Обмеження вільності козаків королем Польщі Стефаном Баторієм. Похід на Москву, штурм Псковської фортеці. Козаки по різні сторони політичних сил.

ФІЛЬМ 43. КИЇВСЬКІ ГЕЛІКОНИ  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розвиток культурного центру в Києві кінця XVI – початку XVII століття. Створення об’єднання вчених на чолі з Єлисеєм Плетенецьким при Києво-Печерській Лаврі та друкарні. Заснування Петром Могилою Лаврської школи і Києво-Могилянської академії. Підтримка Київського братства Петром Сагайдачним і Військом Запорізьким. Розповсюдження освіти в Україні.

ФІЛЬМ 44. ШЛЯХ ДО ТАРАСОВОЇ НОЧІ  (14:07)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Козацько-селянські повстання проти Речі Посполитої у жовтні 1625 року під проводом Марка Жмайла. Бій під Куруковим. Збільшення реєстрового козацтва. Посилення полонізації. Заклик запорізького гетьмана Тараса Трясила до зброї. Бій під Корсунем. "Тарасова ніч” – перемога повстанців під Переяславом.

ФІЛЬМ 45. ПЕРЕДГРОЗЗЯ  (14:18)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Козацько-селянські повстання 30-х років XVII століття. Зруйнування фортеці Кодак Іваном Сулимою. Повстання 1637 року на Подніпров’ї на чолі з Павлом Бутом. Поразка козаків під Кумейками. Взяття повстанцями Лубнів. Позбавлення Польським Сеймом козаків права вибирати старшин, скасування козацького судочинства. Повстання Якова Острянина, битва під Голтвою, відхід на Слобожанщину. Репресії шляхти.

ФІЛЬМ 46. МІСТА ЗБИРАЮТЬ СИЛИ  (14:19)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Зростання міст на території України на початку XVII століття, розвиток ремесел і торгівлі. Розквіт української культури попри утисків польських магнатів Вишневецьких, Конецпольських, Острозьких.

ФІЛЬМ 47. ЗА ВОЛЮ  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Місце України в європейських подіях середини XVII століття. Роль Богдана Хмельницького – полководця, державного діяча, гетьмана України у національно-визвольній війні, відновлені держави і створенні могутньої армії.

ФІЛЬМ 48. У ПОШУКАХ СОЮЗНИКА  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Пошук союзника Богданом Хмельницьким. Договір з турецьким султаном. Складні стосунки з Москвою. Переяславська Рада 1654 року – військовий союз двох незалежних держав. Юридична незалежність України від Речі Посполитої.

ФІЛЬМ 49. ОСТАННІЙ ЗЛЕТ  (14:11)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Події після підписання угоди в Переяславі. Бої на Брацлавщині, Дрижипіллі за українські землі. Спустошення Київщини татарами. Зрада Москви. Угода Польського Сейму з Московським царем. Смерть Богдана Хмельницького.

ФІЛЬМ 50. ВЕЛИКА РУЇНА  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Гетьманські міжусобиці. Підписання Іванов Виговським "Гадяцького контракту” з Польщею. Відокремлення Правобережної України від Лівобережної. Намагання Петра Дорошенка об’єднати Україну. Українська православна церква під зверхністю Московського патріархату.

ФІЛЬМ 51. МІЖ ДВОМА ПРІРВАМИ  (14:22)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Гетьман Іван Мазепа. Дитинство, служба у польського короля, московського царя, прихід до влади, спроба звільнити Україну.

ФІЛЬМ 52. АНАТЕМА  (14:16)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Фільм - монолог про долю гетьмана Івана Мазепи, ім’я якого 200 років піддавалося анафемі за спробу звільнити Україну, за союз із шведами і участь у Полтавській битві на боці Карла XII. Знищення військами Петра I гетьманської столиці Батурин.

ФІЛЬМ 53. НА УКЛІН ДО КОША  (14:14)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Запорізька Січ. Державний устрій козацької республіки, військова Рада. Уряд і державний апарат. Розподіл влади на законодавчу, виконавчу, судову. Господарська, митна і податкова служби. Дипломатичні стосунки з іноземними державами, військове мистецтво. 1775 рік – знищення Запорізької Січі царськими військами.

ФІЛЬМ 54. ПІДКУПНІ ТА ПІДСТУПНІ  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Аналіз архівних справ розкриває шляхи перетворення козацької еліти на вірнопідданих Російської імперії.

ФІЛЬМ 55. ГАЙДАМАКИ  (14:20)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Визвольний рух українського народу на чолі з ігуменом Мотронівського монастиря Значко-Яворським, Максимом Залізняком, Іваном Гонтою на Правобережній Україні у XVIII столітті. 1768 рік – "Коліївщина”.

ФІЛЬМ 56. ГАРКУШИНА КРИНИЦЯ  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Семен Гаркуша – останній гайдамака, побратим Івана Гонти.

ФІЛЬМ 57. БІДА І СЛАВА УКРАЇНИ  (14:27)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
XVIII століття. Використання Російською імперією Запорізьких козаків у трьох російсько-турецьких, так званих "кримських” війнах. Військові операції Івана Білецького, Петра Калнишевського, Опанаса Ковпака, Якова Сідловського, Антона Головатого, Харка Чепіги. Створення козацького чорноморського війська. Бої під Очаковом та Ізмаїлом.

ФІЛЬМ 58. ПИЛИП ОРЛИК. ПАКТИ КОНСТИТУЦІЇ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Конституція гетьмана Пилипа Орлика 1710 року.

ФІЛЬМ 59. ОСТАННЄ ГНІЗДО ВОЛЬНОСТІ  (14:21)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Останні роки існування Запорізької Січі. Трагічна доля кошового отамана Петра Калнишевського, якому січовики десять років підряд віддавали булаву наперекір царській забороні.

ПРОДОВЖЕННЯ НА НАСТУПНІЙ СТОРІНЦІ


Якщо ви помітили помилки чи неточності чи маєте якісь пропозиції, напишіть про це ТУТ. Спасибі.

 Copyright Vilnogirsk_school5 © 2020 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz