Вільногірська загальноосвітня школа №5
Понеділок, 17.02.2020, 08:42
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS


Тільки Українське радіо-онлайн

Меню сайту

Запитуйте - Відповімо

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук по сайту

Календар новин
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода у Вільногірську

Документальні фільми для школи,
які можна використати на уроках української літератури


Портрет.
Добрий шлях Максима Рильського

Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

У повоєнному Києві, дорога, що вела від околиць міста до Голосіїва, називалася "Добрий шлях”. І для багатьох, хто їхав сюди до Рильського, цей шлях і справді був добрим. Бо головне, чого він навчився у житті був дар любити. Дар, який пам’ятає багато людей. Його онуки, його дім, сад. І передають найкращі його поезії.
Хронометраж: 14' 23"

Скачати FLV

Портрет.
Заповітний світ Михайла Стельмаха

Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Усі бувають поетами у дитинстві, але мало хто зберігає цей дар у дорослому житті. Письменник Стельмах казав, що писати його навчило рідне село, його природа та люди – ті, "які орють і сіють, і мають велику радість од хліба насущного, красу на лиці і найвищу мораль у серці”.
Навіть у складні радянські часи, коли дехто з творчих людей обирав мовчання, хтось – відвертий протест, Стельмах волів писати...
Хронометраж: 15' 42"

Скачати FLV

Портрет.
Максиміліан Волошин

Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

За ним у дореволюційні роки закріпилася слава естета і парадоксаліста, "російського парижанина”. У його віршах не бачили емоційної щирості, а лише – зовнішню красивість і прагнення будь-що вразити уяву читача. Надзвичайно товариський і відкритий до людей, у глибині душі він усе-таки залишався "сам по собі", був відразу з усіма і ні з ким окремо. Цей фільм для тих, хто хотів би дізнатися більше про Максиміліана Волошина, відомого поета, охоронця художніх цінностей, пам’ятників, бібліотек і людських доль.
Хронометраж:
ч.1 -07' 45", ч.2 -  09' 34"

Скачати ч.1 (FLV) + ч.2 (FLV)

Портрет.
Остап Вишня

Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

"Я – письменник. Прожив я шістдесят уже з гаком літ. Трудне моє було життя. Підходжу до фінішу. Хто ж я зрештою такий? Я – народний слуга! Лакей ? Ні. Не присмикався! Вождь? Та Боже борони! Я маленький чоловічок, мурашка. Комашинка в народній величі. І, коли я вже волею судеб зробився письменником і визначилась моя робота, я свідомо думав про одне: "Пошли мені, доле, сили, уміння, талану, чого хочеш - тільки, щоб я хоч, що-небудь зробив таке, щоб перед ній у своїм титанічнім труді, у своїх печалях, горестях роздумах і ваганнях - щоб народ усміхався", - так починає про себе розповідь Остап Вишня. Цей фільм - його портрет, причому пише його він сам. Добрий, цікавий, з гумором.
Хронометраж: 15' 00"

Скачати FLV

Портрет.
Осяяний сонцем (М. Коцюбинський)


Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Цей фільм – телепортрет Михайла Коцюбинського, якого не випадково називають «поетом краси природи та краси людської душі». У сюжеті переплелися спогади родичів письменника, його листування і уривки з творів. Все це створює в уяві глядача картину життя Коцюбинського, розкриває його родинні стосунки, смаки й уподобання, допомагає хоча б трохи наблизитися до розуміння як він писав свої твори, що саме надихало його.
Хронометраж: 15' 01"

Скачати FLV

Портрет.
Прощальне літо Миколи Куліша

Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Соловецьке літо 1936 року було незвично спекотним. Сонце нагрівало залізне підвіконня так, що не можна було доторкнутися. Микола Куліш годинами дивився на церкву біля лісу, на якій замість хреста сяяла велика червона зірка. Тільки її він міг бачити з крихітного вікна спецізолятора, де тримали "особливо небезпечних політичних”... Як швидко, за якихось два роки, перевернулося його життя! А здавалося, що все найголовніше в ньому тільки починається...
Хронометраж: 10' 05"

Скачати FLV чи ТУТ

  Портрет.
Світи Івана Франка


Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Це розповідь про І. Франка, що поєднує архівні матеріали з фактами біографії і зображувальне моделювання образного світу, ліричних героїв, що дає уяву про тонку, вразливу особистість митця, про його життя - дорогу поневірянь і пошук Істини.
Хронометраж:
ч.1 - 09' 15", ч.2 - 12' 50"

Скачати ч.1 (FLV) + ч.2 (FLV)
ч.1(AVI) + ч.2 (AVI) чи ТУТ
  Портрет.
Хресна дорога Василя Стуса


Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Йдеться про українського поета Василя Стуса, у житті якого були арешти, в'язниці, слідчі допити, дізнання, розлука з рідними, друзями, Сибір, табори особливого режиму, хвороби, карцери, нелюдська втома. Все змішалося, перетворившись в одну суцільну рану. Та попри все він не зламався, вистояв. І жодного разу спраглі вуста не кинули слово відчаю чи зневіри. Поет сприймав власний життєвий шлях як хресну дорогу.
Йому судилося прийняти смерть у стінах табору особливого режиму у Пермській області. Такою була розплата за «поезію вільної думки».
Хронометраж: 05' 50"

Скачати FLV
  Портрет.
Леся Українка. Сподівання


Країна: Україна
З циклу передач телеканалу "Глас"

Після того як відмовили ноги, вона заново вчилася ходити і плекала сподівання на цілющий Крим. Роками Леся Українка жила без надії на одужання, взаємне кохання, повноцінне життя, але ні на мить не переставала сподіватись – і для сильної жінки цього виявилося достатньо.
Цей фільм розкриває через листування, старі фотокартки, особисті речі та інтер’єри меморіального музею про приватне життя Лесі Українки періоду лікування у Ялті.
Хронометраж: 11' 18"

Скачати FLV , ТУТ чи ТУТ
   Із малоросійських пісень

Країна: Україна
Телепередача телеканалу "Глас"

Маленький Микола годинами міг слухати українські пісні, які звучали у батьківській садибі в селі Василівці на Полтавщині. Пізніше він напише: «Как только услышу малороссийскую песню, так и рвется душа на Родину».
У цьому фільмі - сокровенні сторінки життя Миколи Гоголя.

Скачати FLVЯкщо ви помітили помилки чи неточності чи маєте якісь пропозиції, напишіть про це ТУТ. Спасибі. 


Copyright Vilnogirsk_school5 © 2020 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz