Вільногірська загальноосвітня школа №5
Вівторок, 25.06.2019, 04:45
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS


Тільки Українське радіо-онлайн

Меню сайту

Запитуйте - Відповімо

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук по сайту

Календар новин
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода у Вільногірську

ФІЛЬМИ ДЛЯ ШКОЛИ, ЯКІ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ НА УРОКАХ ІСТОРІЇ
 


НЕВIДОМА УКРАЇНА

Рік: 1993   Країна: Україна   Мова: українська

Цикл "Невідома Україна” яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України. Вона однаково цікава і школяру, і пересічному глядачеві, і професійним історикам. 108 фільмів загально-історичного циклу, від Стародавніх часів, Козаччини, Центральної Ради до проголошення незалежності України. Історія України, центральноєвропейської держави, важлива і невід’ємна частина світової історії. Не лише українцям, а і кожній культурній людині у світі, адресований цей цикл фільмів.
Це те, що повинно бути у кожного українця. MUST HAVE!

Біля назв фільмів вказані тривалість серії та посилання на неї.
 


ФІЛЬМ 60. МИНУЛО, ТА НЕ ЗАБУЛОСЯ  (14:27)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Останні роки Гетьманщини і її гетьман Кирило Розумовський. Розквіт освіти, культури, мистецтва, духовності. Малоросійська колегія на чолі з графом Румянцевим. Знищення Запорізької Січі у 1775 році. Ліквідація усіх козачих полків у 1781 році, знищення адміністративно-територіального і військового устрою Гетьманщини.


ФІЛЬМ 61. ТЕМНА ДОБА  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
"Благодіяння” царського дому Романових, жорстокість Петра I, звірства Меньшикова і німців Бірона. Введення кріпацтва на вільних козацьких землях, примусова двадцятип’ятирічна солдатчина, створення солдатських поселень. Адміністративний поділ на губернії.

ФІЛЬМ 62. НОВІ ПАНИ, НОВІ ХОЛОПИ  (14:27)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Втрата українцями національної самобутності на прикладі родини Миколи Васильовича Гоголя. Його предок – Остап Гоголь був брацлавським полковником, а великий письменник, русифікований українець, стає імперським чиновником чотирнадцятого класу.

ФІЛЬМ 63. ПІВДЕННИЙ ФРОНТИР  (14:22)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Знищення Запорізької Січі Катериною II, перетворення козацьких полків на російське регулярне військо. Витіснення запорожців на Кубань, ногайців на схід, кримських греків і вірмен на Азов та Дон, кримських татар до Туреччини. Роздача звільнених степів колоністам. Виникнення нових міст на півдні.

ФІЛЬМ 64. СВІТАНОК ВІДРОДЖЕННЯ НАД КАРПАТАМИ  (16:14)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Перший поділ Польщі 1772 року – Галичина під владою австрійських Габсбургів. Реформи Марії Терезії, Йосипа II в освіті, духовному житті, кроки до скасування кріпацтва. Відкриття у Львові семінарії і університету з окремим факультетом для українців. Заснування українського товариства. Діяльність "Руської трійці”: Маркиян Шашкевич, Іван Вагилевич, Яків Головацький.

ФІЛЬМ 65. ЗГАДАЙМО, БРАТІЯ МОЯ!  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Відродження України на початку XIX століття. Утвердження української літературної мови і професійного театру. Поява української інтелігенції: Котляревський, Гулак-Артемовський, Квітка-Основ’яненко, Срезнєвський.

ФІЛЬМ 66. ТОЙ, ХТО ПРОРІК НАЦІЮ  (15:08)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Життя і творчість поета і художника Тараса Григоровича Шевченка, його роль у формуванні національної самосвідомості.

ФІЛЬМ 67. КИРИЛО-МЕФОДІЇВЦІ  (14:16)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Виникнення Кирило-Мефодіївського братства – першої політичної організації в Україні у складі: Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Микола Гулаг, Василь Бєлозерський, Олександр Навроцький, Афанасій Маркович. Розгром братства, репресії.

ФІЛЬМ 68. МАЛОРОСИ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Знищення Запорізької Січі, ліквідація української автономії. Зрівняння прав української шляхти з російським дворянством. Закріпачення українських селян. Вклад українців Завадовського, Трощинського, Кочубея у розвиток Російської імперії.

ФІЛЬМ 69. ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ  (14:04)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Втрата Польщею і Україною незалежності спричиняє визвольні рухи. Повстання 1830-31рр.

ФІЛЬМ 70. ВЕСНА НАРОДІВ У ГАЛИЧИНІ  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Революційні події у Галичині 1848 року. Лист греко-католицьких священників "Від імені руського народу” про національну єдність українців Галичини і Подніпров’я. Створення Головної руської ради, газети "Зоря Галицька”. Придушення у Львові повстання під проводом Віктора Гетьмана.

ФІЛЬМ 71. ГІРСЬКІ СТЕЖКИ В ДОЛИНУ (14:27)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Закарпаття і Буковина у складі Австро-Угорщини. Революційний рух 1848 року. Повстання гуцулів під проводом Лук’яна Кобилиці. Роль інтелігенції у зближенні західних і східних українців.

ФІЛЬМ 72. ШУКАННЯ КОЗАЦТВА  (14:16)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Козацькі нащадки волі. Могутній селянський рух "Київська козаччина”, повстання у Канівському повіті, новий великий рух "У Таврію, за волею”.

ФІЛЬМ 73. НЕПОВНА ВОЛЯ  (14:16)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Скасування кріпосного права в Україні. Маніфесті 1861 року.

ФІЛЬМ 74. МІСЬКИЙ БУМ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розвиток будівництва, транспорту, індустрії у містах України. Три промислові регіони: Правобережжя – цукроваріння, Лівобережжя – машинобудування, важка промисловість, Південь – гірнича справа, металургія, суднобудування. Розквіт торгівлі і банківської діяльності.

ФІЛЬМ 75. ЗЕМЛЯ-ГОДУВАЛЬНИЦЯ  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розвиток сільського господарства після 1861 року. Модернізація господарських економій, впровадження індустрії до аграрної справи, будівництво залізниці, вкладання капіталу в сільськогосподарські банки, торгівля з Європою. "Цукрова революція”. Ханенки, Харитоненки, Браницькі, Терещенки.

ФІЛЬМ 76. ШЛЯХ ДО ОКЕАНУ  (14:14)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Кінець XIX століття. Зубожіння селян в Україні. Переселення українців в Сибір і на Далекий Схід. Утворення українських поселень "Зелений клин”.

ФІЛЬМ 77. ЧЕРЕЗ ОКЕАН  (14:31)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
1870 – 1919 роки. Перша хвиля масової еміграції українців із Західної України за океан. Розвиток промисловості в Америці і Канаді. Адаптація переселенців, компактні українські поселення, англо-українські школи, українські товариства, освіта, преса.

ФІЛЬМ 78. ШЛЯХОМ ПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розвиток півдня України у 1861-1914рр. Його значення для промисловості Російської імперії. Створення акціонерних товариств, будівництво залізниць, копалень, заводів, портів. Відкриття Миколаївського адміралтейства.

ФІЛЬМ 79. ПІСЛЯ ВАЛУЄВСЬКОГО УКАЗУ  (14:08)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Валуєвський і Ємський укази. Українофільство. Діяльність Драгоманова.

ФІЛЬМ 80. НОВІ ВЛАСНИКИ  (14:21)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Розквіт капіталістичних відносин в Україні. Промислова діяльність і благодійництво родин Терещинків, Семеренків, Бродських, Дещинських, Крякових.

ФІЛЬМ 81. П’ЯТИЙ РІК: ПРОБУДЖЕННЯ  (14:26)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Початок політичної активності українського народу. Микола Міхновський – засновник революційної української партії. Зародження українського націоналізму на зорі XX століття.

ФІЛЬМ 82. МІЖ ДВОМА ІМПЕРІЯМИ  (14:25)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Доля українців в Росії і Австро-Угорщині. Формування національної ідеї Антоновичем, Кониським, Драгомановим. Створення Революційної Української партії. Галичина – автономна провінція Австро-Угорщини. Перша українська школа і гімназія. Наукове товариство ім. Т.Г.Шевченка. Заснування Української Радикальної партії. Депутати Галицького сейму та Австрійського парламенту Франко і Павлик.

ФІЛЬМ 83. ПОВІЯВ ВІТЕР СІЧОВИЙ  (17:01)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Історія виникнення українських січових стрільців. Організація руху "Пласт”, "Сокіл”. Формування дівочої роти. Вхід російських військ у Карпати.

ФІЛЬМ 84. І ПОЧАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ  (14:12)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Український політичний рух в період I світової війни. Примусова русифікація. Арешт і висилка митрополита Андрія Шептицького.
Товариство українських поступовців: Дорошенко, Єфремов, Ліпинський, Міхновський, Грушевський, Стебницький, Лизогуб, Петлюра.

ФІЛЬМ 85. ПРОЛОГ  (13:59)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
300-річчя дому Романових. Роль і місце малоруського краю в економіці російської імперії до I світової війни. Лютнева революція, падіння Російської імперії. Активізація боротьби за державну незалежність України.

ФІЛЬМ 86. МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ  (26:11)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Біографічний нарис про першого Президента Української держави.

ФІЛЬМ 87. РОЗБУДОВА ДЕРЖАВИ  (14:09)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Події 1917 року в Україні. Обрання Центральної Ради. Універсали. Початок протистояння з більшовицькою Росією.

ФІЛЬМ 88. УЛЬТИМАТУМ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Один з найдраматичніших епізодів в історії України. Ультиматум Ради Народних комісарів Росії Центральній Раді. Більшовицька агресія проти України.

ФІЛЬМ 89. ТРИКУТНИК СМЕРТІ  (14:05)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Боротьба українського народу за свою незалежність з осені 1918 року до середини 1919 року. Створення Директорії на чолі з Винниченком. Проголошення Української Народної Республіки. Об’єднання усіх українських земель в єдину державу – Україну. Листи Короленка до Луначарського про звірства більшовицького ЧК на Полтавщині.

ФІЛЬМ 90. БЕРЕСТЕЙСЬКИЙ МИР  (14:10)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Сепаратні переговори Української Народної Республіки з урядами Австро-Угорщини і Німеччини. Брестський Договір про державний суверенітет України. Четвертий Універсал. "Мирна окупація” України австрійськими і німецькими військами.

ФІЛЬМ 91. ЛИСТ БЕЗ КОНВЕРТА  (14:20)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Палке звернення через газету "Нова Рада” академіка і віце-прем’єра першого Українського уряду Сергія Єфремова до Юрія Коцюбинського з приводу його участі у кривавій боротьбі проти України у січні 1918 року. Загибель студентів Київського університету, які виступили на захист Української Народної Республіки під Крутами.

ФІЛЬМ 92. ПАВЛО СКОРОПАДСЬКИЙ  (25:57)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Життя і діяльність останнього гетьмана України Павла Петровича Скоропадського. Проголошення у квітні 1918 року гетьманської України та її соціально-економічна і міжнародна політика. Створення Української Академії Наук. Криза та падіння гетьманської влади.

ФІЛЬМ 93. СИМОН ПЕТЛЮРА  (26:02)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Життєвий шлях, соціальна позиція одного з найвидатніших діячів визвольної боротьби українського народу Симона Петлюри, журналіста, генерального секретаря військових справ у Центральній Раді, голови Директорії, головного отамана Українського війська, вбитого в еміграції в Парижі.

ФІЛЬМ 94-95. ОТАМАНІЯ  (26:20 , 14:09)  Скачати ТУТ, ТУТ 94, 95, торент 94, 95
Події в Україні 1918-21рр. Утворення раднаргоспів і комун. Введення продрозверстки. Криза та голод. Селянські збройні повстання під орудою Антонова, Григор’єва, Зеленого, Нестора Махна.

ФІЛЬМ 96. БІЛЬШОВИКИ ПЕРЕМАГАЮТЬ  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Похід Української Діючої і Української Галицької армій на Київ. Боротьба з арміями Денікіна, поляків і більшовиків. Ризький договір 1921 року, поділ України. Трагічний фінал української визвольної боротьби.

ФІЛЬМ 97. ВОЛЯ ВІДХОДИТЬ З БОЯМИ  (14:09)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Кронштадтське повстання . Каральні експедиції Тухачевського. Поразка армії Юрія Тютюнника. Голодомор 1921-22рр. в Україні. НЕП. Утворення СРСР та входження до його складу Української РСР. Тимчасова українізація.

ФІЛЬМ 98. ВЕЛИКИЙ ЗЛАМ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Перша п’ятирічка 1928-33рр. Касіор на чолі тотальної колективізації в Україні. Двадцятип’ятитисячники. Розкуркулення. Голодомор 1933 року.

ФІЛЬМ 99. ЗАМОРДОВАНІ ПОКОЛІННЯ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Сталінські репресії 1920-30рр. Диктатура пролетаріату. Скасування НЕПу. Колективізація, індустріалізація. Пошук винних у провалі побудови соціалізму. Показові судові процеси. Знищення українського відродження.

ФІЛЬМ 100,101. БРАНЦІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ  (28:12)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Падіння Австро-Угорської імперії. 1918 рік – проголошення Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР). Перший уряд, перша Конституція. Об’єднання УНР і ЗУНР за Ризьким договором з Радянською Росією. Перехід до Польщі Холмщини, Підляшшя, Західної Волині і Полісся. Захоплення Буковини Румунією. Добровільне об’єднання Закарпаття з Чехословаччиною. 1938 рік – утворення Автономної української держави. Окупація Угорщиною. Боротьба політичних партій Західної України за відновлення державності.

ФІЛЬМ 102. ПІД ОЛІВЦЯМИ КРИВАВИХ ДИКТАТОРІВ  (14:28)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Договір Молотова - Ріббентропа між СРСР та Німеччиною. 1939 рік – початок Другої світової війни. Проведення "українізації” та репресій Радянською владою у Галичині. Розкол в організації українських націоналістів.

ФІЛЬМ 103. МІЖ СТАЛЕВИМИ ЖОРНАМИ  (14:29)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
1941-45рр. Вторгнення фашистської Німеччини і окупація України. Спроби Бандери і Мельника налагодити контакт з "новим порядком”. Рух опору окупантам. Розстріл О.Теліги у Бабиному яру. Українська Повстанська Армія. Тарас Бульба-Боровець, Роман Шухевич. Радянські партизанські групи під керівництвом Сидора Ковпака. Дивізія СС "Галичина”. Боротьба УПА з більшовиками.

ФІЛЬМ 104. ПОВОЄННА УКРАЇНА  (14:24)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
1945-1955 роки. Відбудова народного господарства. Кримська конференція союзників. Договір між СРСР і Чехословаччиною про приєднання Закарпаття до України. Боротьба загонів ОУН-УПА за незалежність Української держави. Організація Об’єднаних націй. Колективізація в Західній Україні. Масові репресії і висилка українців до ГУЛАГу. Голод 1947 року. Смерть Сталіна, боротьба за владу між його послідовниками. Приєднання Кримської області до України.

ФІЛЬМ 105. ВІД "ХРУЩОВСЬКОЇ ВІДЛИГИ” ДО "ПРАЗЬКОЇ ВЕСНИ”  (14:17)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Україна 1955-1968 років. XX з’їзд КПРС. Реформи М.С.Хрущова: пом’якшення політичного клімату, звільнення політв’язнів, ліквідація концтаборів. Перші дисиденти і шестидесятники в Україні: Л.Лук’яненко, І.Драч, Л.Костенко, В. Симоненко та інші. Усунення Хрущова від влади. Повернення до сталінських методів керівництва. 1968 рік – окупація Чехословаччини.

ФІЛЬМ 106, 107. ВІД ДИСИДЕНСТВА ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ  (28:37)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
Шлях України від 60-х років до проголошення у 1991 році Акту про незалежність. Розправа з дисидентами. Рух шестидесятників В.Симоненка, Л.Костенко, М.Вінграновського, Є.Гуцала, І.Дзюби, І.Світличного, Є.Сверстнюка, В.Стуса, І.Калинця, В.Мороза, В.Чорновола, Л.Лук’яненка.
1986 рік – Чорнобильська катастрофа. Мітинги протесту. Розпад Радянського Союзу. Акт про незалежність.

ФІЛЬМ 108. ПОВЕРНУТА САМОСТІЙНІСТЬ  (14:30)  Скачати ТУТ, ТУТ, торент
1991-93 роки. Всенародний референдум за незалежність України. Вибори Президента. Присяга Леоніда Кравчука народу України. Урочиста передача Миколою Плав’юком президентських повноважень і документів Державного Центру УНР першому президенту незалежної України.
 


Якщо ви помітили помилки чи неточності чи маєте якісь пропозиції, напишіть про це ТУТ. Спасибі.

 

Copyright Vilnogirsk_school5 © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz